Myśl pozytywnie, a wszystko będzie dobrze!

Powinniśmy przestać stawiać sobie przeszkody na drodze do rozwoju osobistego. Trzeba być świadomym własnej rzeczywistości i własnych ograniczeń. Szczęście jest w zasięgu ręki.
Myśl pozytywnie, a wszystko będzie dobrze!

Ostatnia aktualizacja: 02 sierpnia, 2016

Prawda, że kiedy myślimy pozytywnie, to wszystko dobrze się nam układa? Może i brzmi to jak zdanie pochodzące z podręcznika do samopomocy psychologicznej i nie do końca nas przekonuje. Ale coś w tym jest…

Codziennie rano powinniśmy zaczynać dzień z przekonaniem, że czekają nas fantastyczne chwile. Podchodząc do życia pozytywnie, dajemy sobie szansę na szczęście, na odniesienie sukcesu. Otwieramy swego rodzaju drzwi, pozwalając wejść marzeniom i nadziejom.

Ty również zasługujesz na to, żeby zrealizować własne pragnienia i być szczęśliwą.

Myśląc pozytywnie zmieniamy rzeczywistość

Na pewno widziałaś się nie raz w takiej sytuacji: masz przyjaciółkę, która codziennie opowiada Ci, że jest niepocieszona i rozczarowana; że nic się jej nie udaje. Możliwe, że ma rację i rzeczywiście ma w życiu dużego pecha. Ale widzisz też, że jej podejście jest przepełnione smutkiem i negatywnymi myślami.

Przeczytaj również: Szczęśliwa? Tylko będąc sobą!

Mowa o osobach, które tylko pogłębiają swoje osobiste porażki. Każda z nas przeżywa gorsze chwile. Doskonale wiemy, czym jest frustracja, rozstanie czy zdrada. Sęk w tym, że nie powinno się wracać myślami do tego typu emocji.

  • Życiowe dramaty należy najpierw zrozumieć i zaakceptować, a potem nauczyć się z nimi żyć.
  • Skupianie naszych myśli i emocji jedynie na rzeczach negatywnych, to jak wchodzenie do ciemnego tunelu. Nie pozwala nam dostrzec tego, co mamy wokół.
  • Tego typu zachowanie może doprowadzić do sytuacji, że jedyne co zobaczymy na końcu owego tunelu, to światła zbliżającego się pociągu. Nie pozwól na to!
  • Zaakceptuj, zrozum i pozwól odejść – to najlepszy sposób na pozbycie się ciężarów emocjonalnych. Otwarty umysł gromadzi mniej uczuć negatywnych i doszukuje się jedynie pozytywnych aspektów naszej codzienności.

Myślenie pozytywne i otwarte, bez przyjmowania pozycji ofiary, jest odzwierciedleniem umysłu zdolnego tworzyć własną rzeczywistość. Kiedy najmniej się tego spodziewasz, wszystko zaczyna się układać, bo to właśnie Ty – i nikt inny – jesteś kowalem swego losu.

Zdolność akceptowania ewentualnych porażek

Szczęście

Czasem nie jest nam łatwo żyć pełnią życia: zrozumieć i zaakceptować, że mogą pojawić się przeciwności losu, nad którymi nie mamy żadnej kontroli.

To nie od nas zależy, żeby nikt nigdy nas nie skrzywdził, ani nie rozczarował. Tego typu doświadczenia są jak najbardziej potrzebne, ponieważ pozwalają nam dostrzec, kto jest godzien naszego zaufania.

  • Kolejnym popełnianym błędem jest tak zwany pozytywizm “ekstremalny”. Istnieją osoby, które stwarzają sobie bardzo wysokie oczekiwania, licząc na ogromne sukcesy. To niezbyt dobre podejście.
  • Trzeba twardo stąpać po ziemi i być świadomym własnych możliwości i ograniczeń; być realistą o otwartym umyśle. Tylko wtedy będziemy w stanie radzić sobie z ewentualnymi porażkami.
  • Zdarza się, że pewne rzeczy nam się nie udają i nie można tego uniknąć. Pamiętaj jednak, że jedna porażka nie uzależnia całej Twojej przyszłości. Naucz się wyciągać wnioski i żyć odważnie.

Myśląc pozytywnie będziesz w stanie zaakceptować porażki. Niekiedy wszystko idzie po naszej myśli i nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Zastanów się nad tym, przeanalizuj własne życie, a zobaczysz, że większość aspektów to same pozytywy!

Szczęśliwa kobieta
  • Żeby przydarzały nam się dobre sytuacje, czasami same musimy zmienić pewne rzeczy. Wszystko zależy właśnie od nas!

Nowe sytuacje, nowe możliwości.

  • Życie dobrze się układa, jeżeli mu na to pozwalasz. Nie możesz twierdzić, że wszystko co złe przytrafia się Tobie, ponieważ tylko stwarzasz przeszkody na drodze do szczęścia. Naprawdę nie warto.
  • Nie ma znaczenia, w jakim jesteś wieku, ani co wydarzyło się w przeszłości. Nowe możliwości pojawiają się zawsze: niezależnie od lat, czy pieniędzy. Wystarczy samozaparcie i pozytywne myślenie!

Kiedy najmniej się tego spodziewasz, wszystko zaczyna się układać!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Macleod, A. K., & Moore, R. (2000). Positive thinking revisited: Positive cognitions, well‐being and mental health. Clinical Psychology & Psychotherapy: An International Journal of Theory & Practice, 7(1), 1-10.
  • Peale, N. V. (2012). The amazing results of positive thinking. Random House.
  • Carver, C. S., & Scheier, M. F. (2014). Dispositional optimism. Trends in cognitive sciences, 18(6), 293-299.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.