Domowe sposoby na łupież

Domowe sposoby na łupież
Karla Henríquez

Napisane i zweryfikowane przez lekarz Karla Henríquez.

Ostatnia aktualizacja: 17 lipca, 2015

Łupież jest powszechnie spotykaną chorobą związaną ze skórą głowy. Jest on bardzo nieprzyjemny, gdyż powoduje swędzenie. Białe kropki pozostające na włosach są widoczne natychmiast, dlatego bardzo często zdarza się, że osoby, które mają łupież czują się niepewnie w towarzystwie. Obniża on poczucie ich własnej wartości.

Łupież — jak powstaje?

Istnieje wiele czynników, które wpływają na powstanie łupieżu, jednak najczęściej tworzy się on za sprawą: grzybów, stresu, zapalenia skóry lub zmian hormonalnych. Na szczęście, wymyślono wiele domowych sposobów, które sprawią, że pozbędziesz się uciążliwego problemu w bardzo krótkim czasie.

W poniższym artykule, zaprezentujemy ci kilka bardzo ważnych wskazówek. Kierując się nimi, rozwiążesz swój problem lub sprawisz, że na zawsze zniknie on z powierzchni twojej głowy.

Płukanka na bazie cytryny

2#:łupież.jpg

Obierz skórki z trzech cytryn i wrzuć je do litra wrzącej wody. Pozostaw do ostygnięcia, a następnie zaaplikuj bezpośrednio na całą powierzchnię skóry głowy. Pozostaw na dziesięć minut, a następnie spłucz bieżącą wodą. Cały zabieg powtarzaj przynajmniej dwa razy w tygodniu, a otrzymasz najlepsze rezultaty.

Leczenie kozieradką

Weź nasiona kozieradki i namocz je przez noc (jedna szklanka wystarczy). Następnego dnia, gotową pastę wmasuj w skórę głowy. Pozostaw na dwadzieścia minut, a następnie spłucz pod bieżącą wodą. Zabieg powtarzaj tak długo, jak to będzie konieczne. Leczenie kozieradką jest także pomocne przy trądziku i wypadaniu włosów.

Leczenie aloesem w żelu

3#:łupież.jpg

Aloes ma niezwykłe właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne, które pozwolą ci w szybki sposób pozbyć się łupieżu. Aby zastosować to leczenie, należy zaaplikować aloes w formie żelu na całą powierzchnię skóry głowy i pozostawić na pół godziny. Następnie, należy umyć włosy delikatnym szamponem. Jeśli jest to konieczne powtarzaj cały zabieg dwa razy w tygodniu.

Leczenie burakiem i imbirem

Leczenie to jest proste a zarazem niesamowicie efektywne. Wszystko czego potrzebujesz, to imbir i burak. Włóż oba składniki do blendera i zmiksuj je z niewielką ilością wody. Gdy otrzymasz jednolitą pastę, zaaplikuj ją na powierzchnię skóry głowy i pozostaw na całą noc. Następnego dnia umyj głowę szamponem.

Leczenie liśćmi miodli indyjskiej

Do przygotowania tego zabiegu należy przygotować dziesięć liści miodli indyjskiej. Gotuj je przez trzydzieści minut. Następnie, odcedź wodę i zmiażdż liście. Zaaplikuj na włosy i pozostaw na pół godziny. Gdy minie określona ilość czasu, ostrożnie umyj włosy.

Leczenie bazylią i liściokwiatem garbnikowym

4#:łupież.jpg

Bazylia jest znaną na całym świecie rośliną, od wieków używaną w celach medycznych. Posiada ona niezliczone właściwości i przynosi niesamowite korzyści dla twojego zdrowia.

W celu przygotowania tego cudownego środka przeciwłupieżowego, należy wziąć kilka liści bazylii i zgnieść je, tak, by otrzymać pastę. Dodaj odrobinę rozproszkowanego liściokwiatu garbnikowego i rozprowadź po całej powierzchni skóry głowy. Pozostaw na pół godziny i dokładnie umyj włosy.

Pamiętaj…

Powyższe, zaprezentowane przez nas receptury przeciwłupieżowe są wysoce skuteczne. Możesz wypróbować jedną, a jeśli nie zadziała, zmienić na drugą. Nie próbuj wszystkich za jednym zamachem! Może to spowodować poważną reakcję skórną, a pożądany efekt nie zostanie osiągnięty.

Jeśli próbowałaś różnych opisanych przez nas metod, a mimo to nie zauważasz poprawy, powinnaś skontaktować się ze specjalistą, gdyż może być to bardziej złożony problem wymagający zastosowania leków.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.



Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.