Herbata imbirowa na odchudzanie!

Oprócz tego, że zapewni nam sytość, imbir ma właściwości termogeniczne, które pomogąją przyspieszyć metabolizm oraz spalić tkankę tłuszczową dużo szybciej.
Herbata imbirowa na odchudzanie!
Valeria Sabater

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Valeria Sabater.

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Herbata imbirowa. Próbowałeś jej kiedyś? Jest naturalnym remedium na wiele dolegliwości. Mało tego! Świetnie sprawdza się w procesie odchudzania. Pomaga bowiem zgubić zbędne kilogramy w zdrowy i racjonalny sposób.

Ale imbir nie tylko wspomaga spalanie tłuszczu – uśmierza też ból i działa przeciwzapalnie. Dzisiaj opowiemy Wam jak herbata imbirowa może pomóc w walce z nadwagą i kiedy należy jej unikać. Zaczynamy!

Jak herbata imbirowa wspomaga odchudzanie?

Przybrałeś na wadze? Zauważyłeś, że urósł Ci brzuch i poszerzyły się biodra? Jeżeli nie mieścisz się już w ulubionych ubraniach, najwyższy czas coś z tym zrobić!

Najważniejsze, żebyś miał świadomość, że herbata imbirowa nie jest ostatecznym rozwiązaniem, lecz tylko dodatkiem do diety odchudzającej. Aby schudnąć potrzeba dużo więcej!

Odchudzająca herbata z imbiru

Bez wątpienia herbata imbirowa jest wielkim sprzymierzeńcem szczupłej sylwetki. Jest ona także świetnym dodatkiem do każdej zdrowej diety, czyli takiej, w której nad niezdrowymi tłuszczami i sztucznymi dodatkami górują świeże warzywa, owoce, zboża oraz chude mięso i nabiał.

Równie ważnymi elementami zdrowej i zbilansowanej diety są: błonnik i duże ilości niegazowanej wody mineralnej.

Trochę wysiłku fizycznego ze wsparciem ze strony herbaty imbirowej sprawi, że osiągniesz wymierzony cel już w 5 tygodni! Pamiętaj jednak, że najważniejsza jest siła woli i chęć zmiany stylu życia na zdrowszy!

Koniecznie przeczytaj też artykuł: Zmień styl życia – 25-dniowy plan na początek

Dlaczego akurat herbata imbirowa? Wyjaśniamy:

1. Herbata imbirowa poprawia przemianę materii

Jedną z najlepszych właściwości imbiru jest zdolność do przyspieszania i usprawniania metabolizmu. Wiesz dlaczego? Ze względu na zawarte w nim naturalne związki, które są zdolne między innymi do naturalnego regulowania pracy żołądka i jelit.

Dzięki temu żywność jest trawiona dużo szybciej, a witaminy i minerały są lepiej przyswajane przez organizm.

2. Herbata imbirowa i jej działanie termoregulacyjne

Znasz zjawisko termogenezy lub termoregulacji? Polega ono na kontrolowaniu temperatury naszego ciała. Wyższa temperatura aktywuje metabolizm i stymuluje spalanie tłuszczu. Korzeń imbiru jest tutaj więc niezastąpiony.

Jeśli wypijesz herbatkę imbirową przed treningiem, tempo spalania tłuszczu może wzrosnąć kilkukrotnie!

3. Herbata imbirowa a uczucie sytości

Na pewno przydarzyła Ci się sytuacja, że po krótko po zjedzeniu obiadu zaczynasz odczuwać pustkę w żołądku. Znowu jesteś głodny! A co za tym idzie – rzucasz się na wszystko to, co masz pod ręką: chipsy, ciastka, słodycze…

Imbir słynie także z tego, że skutecznie zwalcza uczucie głodu.

Stąd też herbata imbirowa jest zalecana po każdym posiłku. Wtedy bez większego wysiłku wytrzymasz bez podjadania aż do kolacji. Może spróbujesz już dzisiaj?

4. Imbir silnym antyoksydantem

Herbata imbirowa jest jednym z najlepszych produktów o działaniu przeciwutleniającym. Sprawia, że wyeliminujesz toksyny, które zatruwają Twój organizm.

Naturalny napar z imbiru

Organy będą działać w sposób bardziej optymalny, a to z kolei przyspieszy spalanie tłuszczu. Czyż nie jest to niesamowite?

Herbata imbirowa – sposób przygotowania

Składniki

  • Szklanka wody (200 ml)
  • 30 g imbiru (plaster o grubości palca)
  • Sok z połówki cytryny
  • Łyżka stołowa miodu (20 g)

Przygotowanie

  • To naprawdę łatwe! Na początek musimy zagotować wodę – najlepiej w glinianym garnku. Najczęściej garnki są zrobione z aluminium albo innego metalu, przez co nie zachowują właściwości leczniczych roślin. Staraj się więc ich unikać.
  • Jak już woda zacznie wrzeć, dodajemy imbir i gotujemy na średnim ogniu przez około 20 minut. Następnie odstawiamy na 10 minut. Potem przelewamy napar do naszej ulubionej filiżanki i wlewamy sok z połówki cytryny. Na koniec dodajemy miód i dobrze mieszamy. Przepyszne!

Ile i kiedy?

  • Aby uzyskać jak najlepsze efekty, należy pić dwie filiżanki naparu dziennie. Idealnie, jeśli będzie to po obiedzie i po kolacji.
  • Stosujemy kurację przez 15 dni.
  • Przerywamy kurację na tydzień i powtarzamy proces. Pamiętaj o tym, aby w okresie spożywania naparu z imbiru stosować odpowiednią dietę i codziennie się ruszać!

Kiedy herbata imbirowa nie jest zalecana?

Kobieta z bólem głowy
  • Nie zaleca się imbiru tym, którzy biorą leki na cukrzycę lub nadciśnienie. Przy tych dolegliwościach należy go unikać.
  • Jeżeli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, imbir też nie jest tutaj wskazany. Pamiętaj o tym!

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Maharlouei N, Tabrizi R, Lankarani KB, Rezaianzadeh A, Akbari M, Kolahdooz F, Rahimi M, Keneshlou F, Asemi Z. 2018. The effects of ginger intake on weight loss and metabolic profiles among overweight and obese subjects: A systematic review and meta-analysis of randomized controlled trials. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/clipboard
  • Adei S., Prakash J., Chemical composition and antioxidant properties of ginger root. Journal of Medicinal Plants Research, 2010.
  • Mansour MS., Ni YM., Roberts AL., Kelleman M., et al., Ginger consumption enhances the thermic effect of food and promotes feelings of satiety without affecting metabolic and hormonal parameters in overweight men: a pilot study. Metabolism, 2012. 61 (10): 1347-1352.
  • Masuda Y., Kikuzaki H., Hisamoto M., Nakatani N., Antioxidant properties of gingerol related compounds from ginger. Biofactors, 2004.21 (1-4): 293-6.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.