Kobiety i ich problemy z urodą

Dzięki naturalnym składnikom jesteś pewna, że chemiczne związki, które można znaleźć w kosmetykach, nie będą miały niepożądanego wpływu na Twoją skórę.
Kobiety i ich problemy z urodą
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Już od czasów starożytnych kobiety przywiązywały szczególną uwagę do swojego wyglądu. Promienne cera oraz gęste i zdrowe włosy to marzenie chyba wszystkich z nas. Wszystkie chcemy wyglądać olśniewająco i przykuwać uwagę wszędzie tam gdzie się pojawimy.

Niestety dzisiaj wiele czynników może negatywnie wpłynąć na aspekty kobiecej urody, a mogą nawet doprowadzić do rozwoju chorób skóry, problemów z paznokciami czy wypadaniu włosów między innymi.

Zdając sobie sprawę z tego, że my kobiety cały czas jesteśmy narażone na wiele bodźców takich jak na przykład działanie promieni słonecznych, zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu czy niezdrowych nawyków, firmy kosmetyczne opracowały szereg zabiegów, które usprawnią odżywienie skóry i pomagają odzyskać utracony blask i piękno.

Kobiety i ich problemy

Główną wadą większości kosmetyków i produktów dostępnych w sprzedaży jest ich wysoki koszt, co często uniemożliwia regularne ich stosowanie.

Na szczęście kobiety mogą zdecydować się na wiele naturalnych alternatyw bez konieczności inwestowania dużych sum pieniędzy, które mogą okazać się równie skuteczne, jak te z najwyższych półek sklepowych.

Dziś w artykule poznasz kilka naturalnych produktów, które przyjdą z pomocą w wypadku kobiecych problemów z urodą.

1. Spierzchnięte usta

Spierzchnięte usta

Nagłe zmiany atmosferyczne i zaburzenia naturalnego współczynnika pH delikatnej skóry warg może powodować ekstremalne wysuszenia powodując ich pękanie i bolesne rany.

Jak temu zaradzić?

Aby głęboko nawilżyć usta i usunąć z warg martwe komórki, które nadają im wygląd spierzchniętych i suchych wystarczy przygotować naturalny środek złuszczający.

Składniki:

Sposób przygotowania:

Mieszankę otrzymuje się poprzez dokładne wymieszanie brązowego cukru z olejem kokosowym aż do uzyskania gęstej konsystencji.

Zastosowanie:

  • stosować preparat na wargi wykonując przy tym delikatny masaż. Po nałożeniu pozostawić preparat do działania na około 15 minut
  • po upływie zalecanego czasu spłukać ciepłą wodą i powtarzać zabieg dwa razy w tygodniu
  • dla uzyskaniu jeszcze lepszych rezultatów codziennie przed snem należy nakładać wazelinę

2. Kobiety i trądzik

Słoiki z olejkami

Trądzik to chyba najpopularniejszy problem, z którym muszą borykać się kobiety szczególnie przed osiągnięciem dojrzałości płciowej. Pojawienie się małych wyprysków, zaskórników i czerwonych krost zwłaszcza na twarzy, ramionach i plecach może przerodzić się w prawdziwy koszmar.

Jak temu zaradzić?

Doskonałym lekarstwem na te dolegliwości jest aloes. W roślinie tej znajdziemy gibereliny i polisacharydy, które hamują rozprzestrzenianie się bakterii powodujących trądzik. Oprócz tego działa przeciwzapalnie i łagodzi podrażnienia oraz mobilizuje komórki skóry do regeneracji.

Składniki:

  • 2 łyżki aloesu (30g)
  • 3 krople olejku z drzewa herbacianego

Sposób przygotowania:

Na początek należy wydobyć z liści miąższ aloesu i połączyć go dokładnie z olejkiem z drzewa herbacianego aż do uzyskania jednolitej masy.

Stosowanie:

Części ciała dotknięte trądzikiem dokładnie oczyścić i zaaplikować preparat dokładnie pokrywając miejsca, gdzie występują krosty i wypryski. Pozostawić do działania na około 20 minut, a następnie spłukać.

3. Spuszone włosy

Olejki

Puszące się włosy to koszmar niejednej kobiety. Nieraz zdarza się, że nie chcą one słuchać i potrafią zepsuć wygląd najpiękniejszych fryzur.

Jak temu zaradzić?

Wystarczy wykonać skuteczny zabieg nawilżający, odżywiający i wzmacniający strukturę włosów przy użyciu awokado i oliwy z oliwek. Zmniejszy to ich suchość i sprawi, że puszące się włosy staną się łatwiejsze do okiełznania.

Składniki:

  • 1 dojrzałe awokado
  • 1 łyżka oliwy z oliwek (16g)

Sposób przygotowania:

Wydobyty miąższ z aloesu dokładnie połączyć z oliwą z oliwek, aż do do uzyskania jednolitej masy.

Stosowanie:

Przygotowany produkt stosować na mokre włosy i wykonać przy tym lekki masaż skóry głowy. Pozostawić do działania na 20 minut, a następnie spłukać.

4. Plamy i odbarwienia skóry

Cytryna na plamy

Częsta ekspozycja na słońce i zmiany hormonalne są to dwie główne przyczyny tego, że kobiety borykają się z różnego rodzaju plamami i odbarwieniami na skórze.

Jak temu zaradzić?

Prosty zabieg z użyciem składników, które mają właściwości rozjaśniające i złuszczające, mogą okazać się pomocne przy usuwaniu martwych komórek naskórka i innych nagromadzonych zanieczyszczeń, które zmieniają naturalny odcień skóry.

Składniki:

  • 1 cytryna
  • 3 łyżki cukru (30g)
  • 1 łyżka oliwy z oliwek (16g)

Sposób przygotowania:

Wszystkie składniki dokładnie ze sobą połączyć.

Stosowanie:

  • wystarczy pod prysznicem zaaplikować przygotowaną mieszankę na wszystkie te miejsca, których kolor chcemy poprawić, wykonując przy tym delikatny masaż
  • pozostawić do działania na 10 minut i spłukać ciepłą wodą
  • po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce ponieważ może przynieść to negatywne skutki. W celu ochrony przed pojawianiem się plam również zaleca się stosowanie na codzień kremu z odpowiednim filtrem

Pamiętaj!

Na efekty po zastosowaniu środków naturalnych trzeba będzie nieco dłużej poczekać dlatego, jeżeli uzbroisz się w cierpliwość, weźmiesz pod uwagę nasze zalecenia i będziesz je regularnie stosować, pozytywne rezultaty na pewno się pojawią.

Jak sama widzisz z prostych składników, które na pewno masz w swoim domu, można przygotować naturalne kosmetyki, których niesamowite działanie poprawi Twój wygląd. Przy najbliższej okazji koniecznie je wypróbuj!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Sahu, P. K., Giri, D. D., Singh, R., Pandey, P., & Gupta, S. (2013). Therapeutic and Medicinal Uses of Aloe vera : A Review. Scientific Research.
  • Fisher, G. J., Kang, S., Varani, J., Bata-Csorgo, Z., Wan, Y., Datta, S., & Voorhees, J. J. (2002). Mechanisms of photoaging and chronological skin aging. Archives of Dermatology. https://doi.org/10.1001/archderm.138.11.1462
  • Ramos-E-Silva, M., Ramos-E-Silva, S., & Carneiro, S. (2015). Acne in women. British Journal of Dermatology. https://doi.org/10.1111/bjd.13638

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.