Maseczka z drożdży piwnych na osłabione włosy!

Maseczka z drożdży piwnych na osłabione włosy!

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Obecnie wiele kobiet szuka produktu do pielęgnacji włosów, który pomógłby im skutecznie zatrzymać wypadanie kosmyków, wzmocnić je oraz pobudzić ich wzrost. W rzeczywistości każda z nas pragnie, by jej włosy były zdrowe i piękne.

Okazuje się jednak, że produkty ze sklepowych półek wcale nie są tak skuteczne, jak ich producenci obiecują w reklamach, i nie dostarczają nam wyśnionego grubego warkocza. Proponujemy Ci dziś naturalną alternatywę dla kosmetyków do pielęgnacji osłabionych włosów – jest nią maseczka z drożdży piwnych.

Przekonaj się, że maseczka z drożdży piwnych naprawdę może zdziałać cuda.

Maseczka z drożdży piwnych – Twoje włosy będą zdrowe jak nigdy!

Zatrzymanie wypadania włosów wcale nie jest zadaniem łatwym. Aby kosmyki były zdrowe i wyglądały naprawdę pięknie często potrzeba wiele cierpliwości. Pamiętaj o tym, że o włosy trzeba troskliwie dbać i dostarczać im odpowiednich składników odżywczych – dzięki temu wzmocnisz mieszki włosowe i zapewnisz stały, zdrowy wzrost kosmyków.

Nie zwlekaj, maseczka z drożdży piwnych doskonale zatroszczy się o zdrowie Twoich włosów. Drożdże piwne to suplement diety, który dostarcza wielu cennych składników odżywczych. Najwięcej korzyści z ich cudownej mocy czerpią: skóra, włosy i paznokcie.

Nie można jednak ukrywać, że przyczyniają się one również do poprawy ogólnego stanu zdrowia. W przypadku włosów produkt ten skutecznie hamuje ich wypadanie i wzmacnia je. Po kuracji z zastosowaniem drożdży piwnych włosy stają się silne, zdrowe i lśniące.

Drożdże piwne, dzięki zawartości witamin, minerałów i białek, wzmacniają włosy, stymulują ich wzrost oraz utrzymują je zdrowe i piękne – po prostu takie, o jakich marzymy!

Drożdże piwne w proszku

Dlaczego drożdże piwne tak korzystnie wpływają na stan naszych kosmyków?

Są one bowiem bogatym źródłem witaminy B, kwasu foliowego, ryboflawiny, niacyny, tiaminy i piroksenu, które są niezbędne do wzrostu włosów oraz do zachowania ich odpowiedniej struktury.

Ponadto, drożdże piwne zawierają sporą ilość wapnia, miedzi, chromu i żelaza, które pomagają zachować naturalny kolor włosów, a także zapobiegają ich zniszczeniu i wypadaniu.

Drożdże piwne są również doskonałym składnikiem dodającym włosom objętości – sprawiają, że są bujne i puszyste. Aby uzyskać taki efekt, należy zwilżyć włosy piwem, pozostawić na 5 minut, a następnie umyć je ulubionym szamponem.

Wiedząc już, że drożdże piwne mają tak korzystny wpływ na kondycje włosów, nie powinien zatem dziwić fakt, że będą one podstawowym składnikiem proponowanych przez nas maseczek, których zadaniem jest wzmocnienie włosów, zahamowanie ich wypadania oraz stymulacja ich wzrostu.

Być może uznasz także ten artykuł za interesujący: Drożdże piwne – 5 interesujących domowych środków z ich wykorzystaniem

Maseczka z drożdży piwnych nr 1

Ta niezwykle silna w działaniu maseczka może być stosowana do wszystkich rodzajów włosów. Doskonale nadaje się do naprawy szkód wyrządzonych przez słońce, gorące powietrze, chemiczne produkty do pielęgnacji włosów, zanieczyszczenia itp.

Maseczka ta łączy w sobie odżywczą moc drożdży piwnych z cudownymi właściwościami miodu, który – jak już doskonale wiemy – naturalnie nawilża i zmiękcza włosy.

Składniki

Sposób przygotowania

Wymieszaj dokładnie obydwa składniki, aż do uzyskania jednolitej pasty. Następnie nałóż ją na skórę głowy oraz na całą długość włosów. Pozostaw na około 10 minut, po czym spłucz letnią wodą.

Zapewne zaciekawi Cię także nasz inny artykuł: Drożdże piwne – 10 niesamowitych korzyści dla zdrowia

Maseczka z drożdży piwnych nr 2

Oliwa z oliwek

Maseczka ta może być traktowana również jak naturalna odżywka do włosów, która oprócz tego, wzmacnia włosy i zapobiega ich wypadaniu, sprawia również, że stają się one lśniące, miękkie i doskonale nawilżone – czyli po prostu piękne.

Składniki

  • 1/4 szklanki oliwy z oliwek.
  • 4 łyżki drożdży piwnych.

Sposób przygotowania

Wymieszaj ze sobą obydwa składniki w miseczce. Gdy mikstura przybierze kremową teksturę, nanieś ją na wilgotne włosy i pozostaw na 10 minut. Drożdże piwne doskonale odżywiają mieszki włosowe, dzięki czemu wzmacniają włosy już od cebulek.

Z kolei oliwa z oliwek pomaga zachować warstwę keratyny w strukturze włosów oraz zapobiega rozdwajaniu się końcówek.

Maseczka z drożdży piwnych nr 3

Poniższa maseczka jest kolejnym dobrym rozwiązaniem wzmacniającym włosy – pobudza ich wzrost i doskonale je odżywia. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, zalecamy stosowanie jej dwa razy w tygodniu.

Składniki

  • 1 łyżeczka drożdży piwnych.
  • 2 żółtka.
  • 4 krople octu.
  • 1 łyżka miodu.

Sposób przygotowania

Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki, a następnie nanieś maseczkę na skórę głowy i na całą długość włosów. Nałóż na głowę plastikowy czepek i pozostaw na 20 minut. Po upływie tego czasu, spłucz włosy i umyj je jak zwykle.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Du, B., Bian, Z., & Xu, B. (2013). Skin Health Promotion Effects of Natural Beta-Glucan Derived from Cereals and Microorganisms: A Review. Phytotherapy Research, 28(2), 159–166. https://doi.org/10.1002/ptr.4963
  • Majtan, J., & Jesenak, M. (2018). β-Glucans: Multi-Functional Modulator of Wound Healing. Molecules, 23(4), 806. https://doi.org/10.3390/molecules23040806
  • Medeiros, S. D. V., Cordeiro, S. L., Cavalcanti, J. E. C., Melchuna, K. M., Lima, A. M. da S., Filho, I. A. et al. (2012). Effects of Purified Saccharomyces cerevisiae (1→3)-β-Glucan on Venous Ulcer Healing. International Journal of Molecular Sciences, 13(7), 8142–8158. https://doi.org/10.3390/ijms13078142
  • Wang, J., Guleria, S., Koffas, M. A., & Yan, Y. (2016). Microbial production of value-added nutraceuticals. Current Opinion in Biotechnology, 37, 97–104. https://doi.org/10.1016/j.copbio.2015.11.003

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.