Nadmiar kwasu moczowego? – Naturalne remedium

Ogórki posiadają właściwości moczopędne i nawilżające, które doskonale radzą sobie z usuwaniem nadmiaru kwasu moczowego z krwi.
Nadmiar kwasu moczowego? – Naturalne remedium

Ostatnia aktualizacja: 14 lutego, 2019

Czasem zła dieta na bazie czerwonego mięsa, podrobów lub filecików anchoa może doprowadzić spowodować nadmiar kwasu moczowego, którego nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie usunąć.

Kryształki kwasu moczowego stopniowo gromadzą się w stawach i stają się przyczyną silnego bólu, a także poważnego stanu zapalnego. W zaawansowanych przypadkach pojawia się niezwykle bolesna dna moczanowa, czyli obrzęk wielkiego palca u nogi.

Dowiedz się, jak można wyeliminować nadmiar kwasu moczowego za pomocą w 100% naturalnego, domowego remedium!

Jak możemy zapobiec rozwojowi tej nieprzyjemnej choroby?

Poniżej znajdziesz przepis na naturalny środek, który skutecznie pomoże ci zniwelować nadmiar kwasu moczowego. W połączeniu ze zdrową dietą i aktywnym stylem życia sprawi on, że będziesz czuć się dobrze i zmniejszysz ryzyko zachorowania na dnę moczanową.

Naturalny środek na nadmiar kwasu moczowego

Przygotuj naturalny środek, dzięki któremu wyeliminujesz nadmiar kwasu moczowego z organizmu. Bazuje on wyłącznie na naturalnych składnikach.

Świeży napój imbirowy

Zaopatrz się w poniższe warzywa, owoce i zioła o mocnym działaniu moczopędnym, które stymulują usuwanie nagromadzonych w tkankach toksyn, a także oczyszczają je ze szkodliwych puryn.

Składniki

  • 1 ogórek
  • 2 łodygi selera
  • 200 g imbiru
  • Sok z połówki cytryny
  • Szklanka wody (200 ml)

Te naturalne składniki posiadają silne właściwości lecznicze zwalczające kwas moczowy. Chcesz dowiedzieć się dlaczego?

Ogórek

Ogórki posiadają właściwości moczopędne i nawilżające, które doskonale radzą sobie z usuwaniem nadmiaru kwasu moczowego z krwi.

Warzywo to jest cenionym elementem każdej zdrowej diety głównie dlatego, że praktycznie nie zawiera tłuszczu. Ponadto świetnie nadaje się zarówno jako dodatek do sałatek, jak i składnik leczniczych soków.

Seler

Seler odświeża i nawilża organizm. Jego charakterystyczny smak nadaje rozmaitym potrawom niepowtarzalny charakter. Możesz go dodawać do rosołu, sałatek, mięs, a także wykorzystywać do przygotowywania pysznych i zdrowych naturalnych soków.

Świeży seler naciowy

Seler dostarcza naszemu ciału wiele korzyści. Między innymi pomaga wyeliminować zły cholesterol oraz oczyszcza organizm z nadmiaru kwasu moczowego. Jako silny diuretyk wspomaga usuwanie toksyn i szkodliwych substancji, a także działa stymulująco na pracę wątroby. Staraj się zawsze mieć to warzywo w lodówce!

Imbir

Jak już wielokrotnie pisaliśmy, ten korzeń o leczniczych właściwościach jest szeroko stosowany jako naturalny środek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Warto jednak zaznaczyć, że imbir doskonale nadaje się również do leczenia dny moczanowej oraz zapalenia stawów.

Według przeprowadzonego w styczniu 2010 roku badania, opublikowanego następnie w czasopiśmie Food and Chemical Toxicology, imbir jest cennym źródłem związku chemicznego o nazwie 6-shogaol.

Związek ten skutecznie redukuje stan zapalny powstały w wyniku nagromadzenia się kryształków kwasu moczowego. Jeśli nie masz w domu imbiru, nie wahaj się i czym prędzej wybierz się do warzywniaka. Możesz go wykorzystywać nie tylko jako składnik leczniczego środka, ale także jako dodatek do codziennych potraw.

Przeczytaj także artykuł: Imbir – powinien go jeść każdy z nas!

Woda

Ile szklanek wody wypijasz dziennie?

Odpowiedz szczerze na to pytanie i uświadom sobie, że woda jest niezbędna do wypłukiwania nadmiaru kwasu moczowego z organizmu. Zadbaj o to, aby codziennie pić od 6 do 8 szklanek niegazowanej wody mineralnej.

Czysta woda oczyszcza nasz organizm i pomaga wyeliminować toksyny i szkodliwe substancje, które bez wątpienia są przyczyną wielu rozmaitych chorób.

Cytryna

Istnieje niewiele owoców o tak silnych właściwościach oczyszczających i przeciwzapalnych, które są w stanie skutecznie usuwać nadmiar kwasu moczowego, jak cytryna. Dzięki swej alkalizującej mocy, cytryna pomaga wyeliminować gromadzące się w stawach kryształki kwasu moczowego.

Ponadto, cytryna jest cennym źródłem witamin i minerałów, które zapewniają sprawne funkcjonowanie organizmu na co dzień.

Jak przygotować naturalny środek na nadmiar kwasu moczowego?

  • Dokładnie umyj ogórek, łodygi selera, a następnie pokrój je na małe kawałki, aby łatwiej było wydobyć z nich maksimum leczniczej mocy.
  • Wyciśnij sok z połówki cytryny, a drugą połówkę schowaj w lodówce, przyda ci się do przygotowania lekarstwa innego dnia.
Napój ogórkowo-imbirowy
  • Masz już przygotowane 200 g imbiru? Najlepiej odmierzyć dokładną ilość za pomocą kuchennej wagi, gdyż jest to ważny składnik aktywny tego leczniczego napoju.
  • Wszystkie składniki wrzuć do blendera, dodaj szklankę wody, sok z cytryny, a następnie miksuj aż do uzyskania soku o jednolitej teksturze. Podawaj z kilkoma kostkami lodu.
  • Jak często należy pić ten naturalny środek? Raz dziennie, najlepiej tuż po obiedzie – w ten sposób ułatwisz pracę układu trawiennego oraz wspomożesz proces samooczyszczania się organizmu z nadmiaru kwasu moczowego i jego kryształków zgromadzonych w naszym ciele.
  • Co więcej, pomożesz wątrobie w zoptymalizowaniu jej funkcji i przy okazji zredukujesz stan zapalny stawów.
  • Zaleca się picie tego naturalnego środka przez 7 dni z rzędu. Następnie zrób 4-dniową przerwę i ponownie rozpocznij tygodniową kurację leczniczą. Przy regularnym stosowaniu nie tylko wyeliminujesz nadmiar kwasu moczowego, ale również obniżysz poziom cholesterolu.

Wyniki następnych badań będą mówiły same za siebie!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • So, A., & Thorens, B. (2010). Uric acid transport and disease. Journal of Clinical Investigation. https://doi.org/10.1172/JCI42344
  • Hainer, B. L., Matheson, E., & Travis Wilkes, R. (2014). Diagnosis, treatment, and prevention of gout. American Family Physician.
  • Grzanna, R., Lindmark, L., & Frondoza, C. G. (2005). Ginger—An Herbal Medicinal Product with Broad Anti-Inflammatory Actions. Journal of Medicinal Food. https://doi.org/10.1089/jmf.2005.8.125

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.