Naturalny antybiotyk - miód z kurkumą

Dzięki właściwościom miodu i kurkumy możemy przygotować naturalny antybiotyk, który świetnie zwalcza wiele najróżniejszych dolegliwości.
Naturalny antybiotyk - miód z kurkumą

Ostatnia aktualizacja: 14 października, 2018

Naturalny antybiotyk może być równie skuteczny jak ten kupowany w aptece. Jego podstawowym zadaniem jest zwalczanie patogenów, które rozprzestrzeniają się w organizmie, wywołując infekcje i choroby.

W dzisiejszych czasach tego typu leki są niezbędne, ponieważ są najlepszym sposobem na eliminowanie mikroorganizmów.

Niestety, ostatnio coraz częściej słyszy się o skutkach ubocznych antybiotyków. Oddziaływują bowiem negatywnie na florę bakteryjną jelit, powodują alergie, podrażnienia, itp. Wszystko dlatego, że zawierają agresywne związki chemiczne.

W związku z powyższym, zaczęto wracać do tradycyjnych remediów, które mogą być równie skuteczne. Może nie są aż tak silne, ale na pewno nie powodują działań niepożądanych.

Dzisiaj zaproponujemy Wam naturalny antybiotyk z dwóch fantastycznych składników: miodu i kurkumy. Oba są przepełnione nutrientami zdolnymi zwalczać wiele różnych dolegliwości. Gorąco polecamy!

Naturalny antybiotyk z miodu i kurkumy – właściwości

Zarówno korzeń kurkumy, jak i miód posiadają właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, które wzmacniają układ odpornościowy.

Kurkuma

Warto pamiętać, że oba składniki są w 100% naturalne. Można je także stosować oddzielnie. Na pewno pomogą walczyć z wirusami, bakteriami i innymi mikroorganizmami, które wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. My polecamy jednak połączenie wspomnianych produktów, dzięki czemu ich właściwości będą jeszcze bardziej efektywne.

Poniżej wyjaśniamy działanie każdego z nich.

Właściwości kurkumy

Kurkuma posiada ponad 150 właściwości leczniczych, wśród których możemy wyróżnić działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwutleniające.

Ma to związek głównie z obecnością kurkuminy – aktywnego związku, który reguluje stany zapalne i niszczy szkodliwe molekuły. Posiada także zdolność eliminowania bakterii H. pylori, odpowiedzialnej za wrzody żołądka i dwunastnicy.

Właściwości miodu pszczelego

Znany przede wszystkim z wysokiej zawartości witamin i aminokwasów, miód pszczeli to naturalny antybiotyk , którego możemy używać w przypadku najróżniejszych przypadłości.

Miód pszczeli

Zawiera przeciwutleniacze hamujące działanie wolnych rodników i toksyn. Jako że jest bogaty w nutrienty, pomaga kontrolować objawy grypy, przeziębienia i innych chorób układu oddechowego wywołanych przez drobnoustroje.

Przydaje się również w leczeniu powierzchownych ran i oparzeń, ponieważ przyspiesza proces gojenia i zapobiega infekcjom.

Jak przygotować naturalny antybiotyk z miodu i kurkumy?

Poniższy naturalny antybiotyk jest najlepszym sposobem na pozbycie się bakterii i wirusów. Można zażywać go zapobiegawczo lub doraźnie, w razie wystąpienia infekcji i chorób wirusowych.

Kurkuma z miodem

Jego przygotowanie jest niezwykle łatwe, a zawarte w nim składniki są ogólnodostępne. Zwróć jednak szczególną uwagę na miód. Staraj się kupić ten naturalny, w 100% organiczny i bez dodatkowego cukru.

Składniki

  • ⅓ szklanki organicznego miodu pszczelego (100 g)
  • 1 łyżka stołowa kurkumy w proszku (10 g)
  • 1 szklany słoik z nakrętką

Przygotowanie

  • W wybranym słoiku łączymy miód pszczeli z kurkumą w proszku.
  • Dokładnie mieszamy i odstawiamy na całą noc.

Sposób dawkowania

Jak tylko zauważysz symptomy przeziębienia lub grypy, zastosuj się do poniższych instrukcji.

  • Pierwszy dzień: zażywaj pół łyżki stołowej (12,5 g) co godzinę.
  • Drugi dzień: zażywaj pół łyżki stołowej co dwie godziny.
  • Trzeci dzień: zażywaj pół łyżki stołowej 3 razy dziennie.

Nie połykaj. Pozostaw w buzi do momentu aż samo się rozpuści.

Możesz też użyć tego remedium przy leczeniu chorób układu oddechowego.

  • Zażywaj pół łyżki stołowej, 3 razy dziennie, wymieszanej z mlekiem kokosowym lub naparem ziołowym.

Jeżeli chodzi o profilaktykę:

  • 1 łyżeczka (7,5 g), trzy razy w tygodniu.

Jak widzisz, możesz przygotować własny naturalny antybiotyk. To nic trudnego, a rezultaty są niesamowite. Przekonaj się sama!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.