Wągry i zaskórniki - jak naturalnie je usunąć?

Wągry powstają za sprawą toksyn obecnych w powietrzu. Pamiętaj, żeby dokładnie myć twarz rano i wieczorem
Wągry i zaskórniki - jak naturalnie je usunąć?
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Wągry, te małe czarne punkciki pojawiające się na skórze twarzy, niejedną z nas przyprawiają o bóle głowy. Prawda jest taka, że nie mają one wpływu na nasze zdrowie, ale jednak wyglądają wyjątkowo nieestetycznie.

Wągry i zaskórniki mogą pojawić się z wielu powodów: bakterie, zanieczyszczone powietrze, zmiany hormonalne, nieodpowiedni makijaż, ponadto brak należnej higieny i nadmiar sebum w skórze. Na szczęście w obecnych czasach istnieje masa produktów i terapii na tego typu problemy.

Doskonale wiemy, że na rynku jest dostępnych wiele kosmetyków i środków do poprawy naszej cery. Niestety, zazwyczaj są one bardzo drogie i nie do końca skuteczne.

Dzisiaj chcemy się z Wami podzielić domowymi – i dużo bardziej ekonomicznymi – sposobami na wągry. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że należy je stosować regularnie, bo tylko wtedy gwarantują oczekiwany efekt.

Wągry a codzienna higiena osobista

  • Myj twarz dwa razy dziennie:

Mimo tego, że nie jest to widoczne dla oczu, obecność toksyn i zanieczyszczeń w powietrzu nieustannie brudzi naszą skórę. Stąd wągry i zaskórniki pojawiają się tak często. Musimy pamiętać o myciu twarzy rano i ponadto wieczorem.

Wągry a codzienna higiena osobista

W ten sposób usuwamy resztki makijażu, bakterie i nadmiar sebum.

  • Stosuj naturalne toniki: 

Hamamelis (zwany też oczarem) jest znakomitą alternatywą dla kosmetyki przemysłowej. Doskonale przeczyszcza skórę, wysusza wągry i zaskórniki oraz pomaga uregulować poziom sebum. Używany na co dzień gwarantuje Ci czystą i jedwabistą skórę.

  • Nie rezygnuj z “parówki”: 

Para wodna sprawia, że brud i zanieczyszczenia – nawet te najbardziej dogłębne – wydostają się na zewnątrz. Napełnij miskę wrzącą wodą, narzuć sobie ręcznik na głowę i nachyl się nad na parą. Stosuj tę metodę dwa, trzy razy w tygodniu.

  • Nie zapominaj o peelingu:

Peeling twarzy jest konieczny, jeżeli chodzi o wągry i zaskórniki. Usuwa martwe komórki skóry i eliminuje wszystkie rodzaje zanieczyszczeń.

Możesz przygotować własny peeling, domowej roboty. Wymieszaj trochę płatków owsianych z miodem, nałóż następnie mieszankę na twarz i masuj skórę okrężnymi ruchami.

Naturalne terapie na wągry i zaskórniki

Domowa maseczka z jajka i cytryny

Ta potężna naturalna maseczka świetnie zwalcza zaskórniki i wągry. Jako, że zawiera cytrynę, doskonale oczyszcza skórę i ponadto eliminuje bakterie

Świeże jajko

Jajko z kolei, usuwa nadmiar tłuszczu, wygładza i rewitalizuje.

Składniki

  • 1 białko.
  • Kilka kropli soku z cytryny.

Sposób przygotowania

Mieszamy ze sobą oba składniki i nakładamy je na twarz. Następnie po 20 minutach zmywamy letnią wodą. Najlepsze rezultaty gwarantuje stosowanie tej maseczki dwa razy w tygodniu.

Domowa maseczka z truskawek

Tak pyszne owoce, jakimi są truskawki, także pomagają zwalczyć wągry i nadmiar sebum w skórze naszej twarzy.

Składniki

  • 5 truskawek.
  • 1 białko.
  • 1 łyżka stołowa miodu.

Sposób przygotowania

Przy pomocy blendera połącz wszystkie składniki, aż do otrzymania swego rodzaju pasty. Następnie przygotowany preparat nakładaj na umytą twarz. Pozostaw na 20 minut i zmyj letnią wodą.

Domowa maseczka z jogurtu i cytryny

Połączenie jogurtu naturalnego z cytryną oferuje nam bardzo skuteczną maseczkę, która nie tylko dogłębnie oczyszcza, ale ponadto bardzo efektywnie redukuje nadmiar sebum i zwalcza wągry i zaskórniki.

Jogurt naturalny

Składniki

  • 2 łyżki stołowe jogurtu naturalnego.
  • ½ łyżki stołowej wyciśniętego soku z cytryny.

Sposób przygotowania

Mieszamy oba składniki i nakładamy bezpośrednio na skórę. Następnie pozostawiamy na około 20 minut. Po upływie tego czasu, zmywamy maseczkę letnią wodą. Powtarzamy terapię dwa razy w tygodniu.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.