Spalamy 600 kalorii dziennie - 5 kroków

Żeby schudnąć, musimy zwiększyć aktywność fizyczną lub dostarczać ciału mniej kalorii.
Spalamy 600 kalorii dziennie - 5 kroków
Elisa Morales Lupayante

Przejrzane i zatwierdzone przez: pedagog wychowania fizycznego i dietetyk Elisa Morales Lupayante.

Ostatnia aktualizacja: 24 września, 2022

Większość z nas stale próbuje stracić na wadze. Jesteśmy świadome, że wymaga to dużo dyscypliny i samozaparcia. Istnieje wiele sposobów na spalanie kalorii. Nie musisz się głodzić ani zamęczać na siłowni.

Najważniejsze, żebyś zrozumiała, że – żeby schudnąć – musisz spalić więcej kalorii niż ilość, którą na co dzień dostarczasz organizmowi z pokarmem. Jeżeli przy okazji zwiększysz aktywność fizyczną, z pewnością spalisz 600 kalorii dziennie.

Dlaczego akurat 600 kalorii dziennie?

Spalenie 600 kalorii każdego dnia to cel, który z łatwością możemy osiągnąć. Nie ma potrzeby poświęcania zbyt dużej ilości ani czasu, ani wysiłku. Spalamy kalorie podczas naszych rutynowych czynności, a nawet w pracy.

Istnieje kilka ćwiczeń i zaleceń, do których musimy się zastosować. Konieczne jest przyspieszenie procesu spalania tłuszczu. Jeżeli uda nam się stracić 3500 kalorii tygodniowo, to schudniemy pół kilograma bez bezwzględnych, męczących diet.

Oczywiście, musimy zadbać o zdrowy tryb życia i – w miarę możliwości – zwiększyć naszą aktywność fizyczną.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj również ten artykuł: Mózg a ćwiczenia – jak reaguje na brak aktywności?

Jak możemy spalić 600 kalorii dziennie?

Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, spalenie 600 kalorii dziennie nie należy do najtrudniejszych zadań. Mało tego! Możemy to osiągnąć nie zmieniając wcale naszej codziennej rutyny, albo dodając do niej kilka przyjemnych ćwiczeń.

Tkanka tłuszczowa na brzuchu

Kroki, które należy realizować dzień po dniu

  • Krok 1:

Przede wszystkim weź pod uwagę, że spalasz więcej kalorii na stojąco, niż na siedząco. Dlatego też, jeżeli zamierzasz – na przykład – rozmawiać przez dłuższą chwilę przez telefon, nie siadaj.

Układanie ubrań? Na stojąco. Wydaje się to bez znaczenia, ale jednak. Zacznij spalanie kalorii od najprostszych czynności.

  • Krok 2:

Żeby schudnąć, musisz włączyć do codziennej rutyny trochę aktywności fizycznej. Jeżeli na co dzień chodzisz na spacery, powinnaś zwiększyć ich intensywność.

Na przykład – jeżeli spacerujesz 30 minut dziennie, poświęć tę samą ilość czasu, ale na bieganie. Zamiast spalić 100 kalorii, spalisz 200.

Możesz też spróbować innego rodzaju ćwiczeń. Od czasu do czasu zastąp bieganiem ćwiczeniami na wzmocnienie mięśni.

  • Krok 3:

Spalajmy kalorie podczas naszych codziennych czynności. Zamiast jechać windą, idź po schodach. W trakcie mycia zębów, zrób kilka przysiadów. Możesz też wykonac kilka ćwiczeń, a w międzyczasie oglądać telewizję.

  • Krok 4: 

Oprócz spacerów i biegania, dobrze byłoby gdybyś miała w domu ciężarki. W ten sposób nie tylko spalisz kalorie, ale też ujędrnisz ciało.

  • Krok 5: 

Na koniec polecamy uprawianie jakiegokolwiek sportu. Wybierz ten, który lubisz najbardziej: tenis, piłka nożna, pływanie, siatkówka itp.

Koniecznie przeczytaj również ten artykuł: Dyscypliny sportu przynoszące wiele różnych korzyści

Proste ćwiczenia na spalanie kalorii

Niewątpliwie, aktywność fizyczna jest najskuteczniejszą metodą. Nie ma potrzeby chodzenia na siłownię. Za sprawą kilku prostych ćwiczeń stracisz na wadze, a rezultaty będą widoczne już po paru tygodniach.

Spacery i bieganie
  • Godzinny marsz na bieżni pomoże Ci spalić 675 kalorii.
  • Bieganie przez 60 minut to 986 kcal..
  • Godzinne skakanie na skakance to 730 kcal.
  • Robienie przysiadów przez 30 minut to około 200 kcal.
  • Spokojny, godzinny spacer, to również 200 spalonych kcal.
  • 200 kcal spalisz też po 30 minutach jazdy rowerem.

Pamiętaj!

Weź pod uwagę, że oprócz wszystkich powyższych wskazówek, musisz też zadbać o Twoją dietę. Nie może w niej zabraknąć warzyw i owoców, pełnoziarnistych zbóż i, oczywiście, odpowiedniej ilości wody.

Staraj się zredukować do minimum ilość spożywanych tłuszczów i węglowodanów. Zazwyczaj zjadamy ich dużo, dużo więcej niż potrzebujemy.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Burrup R., Tucker LA., Cheminant JDL., Bailey BW., Strength training and body composition in middle age women. J Sports Med Phys Fitness, 2018. 58 (1-2): 82-91.
  • Wewege M., Berg R., Ward RE., Keech A., The effects of high intensity interval training vs moderate intensity continuous training on body composition in overweight and obese adults: a systematic review and meta analysis. Obes Rev, 2017. 18 (6): 635-646.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.