Zniszczone włosy? Napraw je z pomocą 4 olejów

Niezwykła moc regeneracyjna oliwy z oliwek pomaga naszym włosom, aby były zdrowe i silne. Ponadto głęboko nawilża i zmniejsza ich łamliwość.
Zniszczone włosy? Napraw je z pomocą 4 olejów

Ostatnia aktualizacja: 13 czerwca, 2019

Niemal wszystkich, zarówno kobiety, jak i mężczyzn niepokoją zniszczone włosy. Ich powodem mogą być czynniki zewnętrzne, takie jak zmiana klimatu, środki chemiczne zawarte w farbach i szamponach, czy też zbyt wysoka temperatura, gdy używa się suszarki lub lokówki.

Wszystkie te rzeczy sprawiają, że kosmyki tracą blask i zdrowy wygląd, a dodatkowo zaczynają wypadać. Jeśli chcesz znaleźć skuteczny i prosty sposób na zniszczone włosy, już teraz poznaj 4 oleje, które pomogą je zregenerować.

Włosy – oleje które przywrócą im blask

Do olejów najczęściej wykorzystywanych do odbudowy i regeneracji włosów możemy zaliczyć:

Są one najskuteczniejsze, aby przywrócić włosom blask i zdrowy wygląd, a dodatkowo pomagają zwalczyć problem rozdwojonych końcówek. Przyjrzyjmy się im więc bliżej.

Olej arganowy

Jest to olej o tak wielu zastosowaniach i właściwościach, iż bywa nazywany ,,płynnym złotem Maroka”. Jego główną zaletą jest wysoka zawartość witaminy E i kwasów tłuszczowych, takich jak omega-3, omega-6 i omega-9.

Właśnie dlatego jest świetnym lekarstwem na zniszczone włosy

Jak go wykorzystać?

  • Nalej kilka kropel oleju arganowego na dłoń i wetrzyj go w końcówki włosów, co pomoże Ci uporać się z rozdwojonymi końcówkami i sprawi, że kosmyki staną się silniejsze i bardziej elastyczne.
  • Zaaplikuj olej arganowy na cebulki włosów i pozostaw na 25 minut. Następnie spłucz głowę. Dzięki temu prostemu zabiegowi włosy staną się odmłodzone i zdrowsze.

Olej kokosowy – naturalne remedium na zniszczone włosy

Wystarczy zaledwie kilka kropel oleju kokosowego, aby przywrócić włosom blask i zdrowie, a także ochronić je przed wysuszeniem i łupieżem.

Najskuteczniejszy będzie olej kokosowy z pierwszego tłoczenia, gdyż udowodniono, że najlepiej odżywia on włosy od nasady aż po końcówki.

olej kokosowy na zniszczone włosy

Jak go użyć?

  • Wlej do pojemnika kilka łyżek stołowych oleju kokosowego i zanurz go w ciepłej wodzie, aby go ogrzać. Następnie zaaplikuj ciepły olej na skórę głowy i załóż czepek kąpielowy lub ręcznik. Następnie umyj włosy, używając swojego zwykłego szamponu oraz odżywki.

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek to jeden z najczęściej używanych naturalnych kosmetyków, ponieważ jest ona bogata w witaminę E, która sprawia, że włosy są silne i zdrowe. Ma ona także właściwości regenerujące i nabłyszczające.

Dodatkowo oliwa zapobiega puszeniu się włosów i pomaga walczyć z ich wysuszeniem.

Jak wykorzystać jej właściwości?

  • Wmasuj oliwę z pierwszego tłoczenia we włosy, od cebulek aż po końcówki, a potem przykryj głowę ręcznikiem na około 5 minut. Następnie umyj głowę. Powtarzaj ten zabieg 2 razy w miesiącu. Jest to świetne lekarstwo dla włosów zniszczonych przez farbowanie lub suszarkę czy lokówkę.
  • Przygotuj odżywkę z 4 łyżek stołowych oliwy oraz jednego jajka. Nałóż równomiernie na włosy i pozostaw na 15 minut, następnie spłucz ciepłą wodą. Powtarzaj zabieg raz w tygodniu, aby całkowicie zregenerować włosy.
  • Przyrządź domową maseczkę na włosyWymieszaj 3 łyżki stołowe oliwy z oliwek z miodem i pozostaw na 24 godziny, aby mogły sfermentować. Nałóż maskę na umyte, wilgotne włosy i pozostaw na 15 minut. Następnie umyj włosy ponownie i spłucz ciepłą wodą.

Olej migdałowy na zniszczone włosy

Olej ten pomoże Ci odbudować i zregenerować Twoje włosy oraz nada im objętości. Nie zaleca się stosowania oleju migdałowego bezpośrednio na skórę głowy, gdyż włosy mogą wówczas wyglądać na przetłuszczone, jednak warto znaleźć szampony i odżywki, które zawierają go w swoim składzie.

miska migdałów

Jak go użyć?

  • Używaj oleju migdałowego tylko bezpośrednio na końcówki, delikatnie wmasowując go we włosyZmocz ręcznik jak najcieplejszą wodą i załóż go na głowę na 5 minut. Następnie umyj włosy co najmniej 2 razy, aby pozbyć się śladów oleju.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.