10 najlepszych Diuretyków naturalnych

Diuretyki głównie używane są w leczeniu mającym na celu 2#:Arbuzy,jpg

Arbuz dzięki wysokiej zawartości wody jest diuretykiem naturalnym. Oprócz tego zawiera likopeny, antyoksydanty, które wzmacniają organizm i zapobiegają uszkodzeniom spowodowanym przez wolne rodniki. Co więcej, arbuz zawiera aminokwasy, które pomagają poszerzyć żyły, co sprawia, że płyny w organizmie mogą przepływać swobodniej i pozwala to również transportować płyny zgromadzone w tkankach. Arbuz ma również właściwości odtruwające, odkwaszające i mineralizujące, co wpływa na zdrowe funkcjonowanie jelit.

Pomidor

5#:borówka czarna.jpg

Borówki czarne są bardzo pomocne w leczeniu dolegliwości związanych z zakażeniem układu moczowego, przy czym również zaliczają się do grupy diuretyków naturalnych. Mają one także działanie antybiotyczne, co chroni pęcherz przed infekcjami i pozwala mu na zdrowe funkcjonowanie. 

Marchew

10#:Szparagi.jpg

Szparagi bogate są w asparaginę, czyli aminokwas, który sprawia, że mają one duże właściwości moczopędne, pomagają uśmierzać ból podczas zapalenia stawów, reumatyzmu i zatrzymania płynów w organizmie, które może powodować zespół napięcia przedmiesiączkowego. Co więcej, szparagi mają bardzo niską ilość kalorii, a dzięki wysokiej zawartości błonnika, pomagają bardzo skutecznie wyeliminować toksyny z jelit.