Astma – jakie produkty powinniśmy spożywać?

Astma to choroba przewlekła, która wpływa bezpośrednio na układ oddechowy człowieka. Astma pojawia się, gdy mamy do czynienia z alergenami, czyli czynnikami drażniącymi nasz układ odpornościowy, co powoduje trudności związane z oddychaniem. Pomimo faktu, iż nie wynaleziono jeszcze leku, który pozwalałby na zawsze pokonać astmę, istnieją środki, dzięki którym można ją kontrolować. Ty sam możesz zmniejszyć jej działanie za pomocą specjalnej diety. My ułatwimy ci zadanie, przedstawiając poniżej 10 produktów, które pomogą w walce z astmą.

Astma – zalecane produkty

1. Awokado

Awokado jest wspaniałym rozwiązaniem dla astmatyków, szczególnie dla tych osób, u których astma związana jest z alergią na orzechy. Owoc ten zawiera glutation, substancję, która zabezpiecza komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Posiada on również, właściwości oczyszczające organizm.

2. Brokuły

2#:astma.jpg

Jak głoszą najświeższe badania, częste jedzenie brokułów, pomaga astmatykom zwalczać objawy tej choroby. Dowiedziono także, że brokuły przeciwdziałają wszelkiego rodzaju zapaleniom dróg oddechowych oraz pomagają w pozbyciu się wolnych rodników.

3. Jabłka

Jabłka są kolejnym niesamowicie pomocnym produktem w walce z astmą. Specjaliści twierdzą, że istotną rolę odgrywa tutaj duża zawartość flawonoidów. Jest to, między innymi kwercetyna, która jest naturalnym środkiem przeciwhistaminowym oraz przeciwdziała zapaleniu dróg oddechowych.

4. Banany

3#:astma.jpg

5#:astma.jpg

Mięta posiada różnorakie właściwości, między innymi udrożnia twoje przewody pokarmowe. Jest to niesłychany ratunek dla ludzi cierpiących na astmę. Prawdę mówiąc, mięta jest powszechnie używanym środkiem w leczeniu chorób układu oddechowego.

10. Witamina C

Świetnym pomysłem dla astmatyka, jest wzbogacenie diety o produkty bogate w witaminę C. Jak powszechnie wiadomo, witamina ta niesie za sobą niebywałe korzyści zarówno dla twojego układu oddechowego, jak i całego organizmu. Posiada również właściwości odkażające.