Cellulit - pozbądź się go dzięki naturalnym olejom

Oleje eteryczne wnikają głęboko w skórę, dzięki czemu docierają do korzeni problem i pomagają zwalczać cellulit od wewnątrz.
Cellulit - pozbądź się go dzięki naturalnym olejom

Ostatnia aktualizacja: 08 marca, 2019

W dziedzinie estetyki, cellulit jest jednym z najpowszechniejszych problemów, z którymi borykają się współczesne kobiety. Ale nie tylko one, coraz częściej również mężczyźni dotknięci są tym problemem.

Powstawanie skórki pomarańczowej ma różne przyczyny. Może być związane z gospodarką hormonalną, genetyką, dietą oraz stylem życia.

Aby wyeliminować cellulit możesz stosować kremy, bądź inne tradycyjne metody. Ale istnieje także szeroki wybór naturalnych olejów, które mogą stymulować jego redukcję.

Zwalcz cellulit przy pomocy tych olejów

Oleje eteryczne działają na cellulit u jego źródła, wpływając na usuwanie toksyn nagromadzonych w tkankach tłuszczowych.

Stymulują także krążenie krwi i zwiększają utlenienie komórek skóry.

  • Pamiętaj, że wybierając jakikolwiek olej, musisz go aplikować i wmasowywać w skórę każdego dnia.
  • Wykonuj okrężne ruchy opuszkami palców.
  • Zwróć uwagę, aby dłonie były czyste. Celem jest osiągnięcie jak najlepszego efektu.

1. Olej z nasion kopru włoskiego

Ten olejek pozwoli Ci oczyścić organizm. Usunie on toksyny, które nagromadziły się w komórkach Twojej skóry.

Koper włoski podnosi także poziom estrogenu, jednocześnie zwiększając produkcję kolagenu w skórze. To zapobiega nagromadzaniu się tkanki tłuszczowej, a tym samym powstawaniu cellulitu.

2. Olejki cytrusowe

Olejek cytrusowy

Witamina C obecna w tych olejkach zwiększa produkcję kolagenu, co pozytywnie wpływa na tkankę łączną i zapobiega nagromadzaniu się tkanki tłuszczowej.

Olejek z pomarańczy, limonki, mandarynki czy cytryny wpłynie na lepsze krążenie krwi. Pomoże Ci też zadbać o urodę.

3. Olejek cyprysowy

Ten olejek to wyciąg z łodyg i liści cyprysu. Stanowi doskonały środek do pielęgnacji Twojej skóry.

  • Ma właściwości antyseptyczne, ściągające i moczopędne. Poprawia funkcje układu limfatycznego i krążenie krwi.
  •  Pomaga oczyścić skórę i usunąć toksyny.

4. Olejek z geranium

Tan rodzaj olejku często występuje jako składnik kremów do zwalczania cellulitu.

Olejek z geranium
  • Dzięki swoim właściwościom, stymuluje układ limfatyczny, dzięki czemu usuwa nadmiar wody w organizmie.
  • Jest szczególnie polecany do walki z cellulitem, ponieważ pomaga uregulować gospodarkę hormonalną i poziom tkanki tłuszczowej w organizmie.
  • Sprawi również, że twoja skóra będzie jędrna

5. Olejek cynamonowy

Olejek cynamonowy  posiada właściwości wzmacniające tkankę łączną, co zwiększa napięcie Twojej skóry. Jednocześnie, usuwa również zanieczyszczenia. Dzięki zawartości magnezu i potasu, działa stymulująco na tkankę tłuszczową.

Jeśli nie możesz nigdzie dostać olejku cynamonowego, wystarczy że dodasz łyżeczkę cynamonu w proszku do dowolnego oleju i będziesz gotowa na masaż antycellulitowy.

6. Olej brzozowy

Olejek brzozowy ma właściwości ściągające i oczyszczające, co pomaga skórze się zregenerować.

Olejek brzozowy

To doskonała pomoc w pozbywaniu się toksyn i zatrzymanej w organizmie wody. Chroni to przed poswstawaniem stanów zapalnych skóry, które prowadzą do pojawienia się cellulitu.

7. Olej kokosowy

Jest to jeden z najczęściej używanych naturalnych produktów, w większości zabiegów upiększających.

Olej kokosowy jest idealny do nawilżania skóry, dzięki zawartym w nim niezbędnym składnikom odżywczym, które głęboko wnikają w skórę i pomagają zwalczać cellulit.

Działają one również jako naturalny związek ujędrniający. Wynika to z ich zdolności do stymulowania elastyny i kolagenu w skórze.

8. Olejek z róży piżmowej

Olejek z róży piżmowej jest powszechnie używany w kosmetyce i przy wielu problemach zdrowotnych. Jednym z jego głównych zastosowań jest działanie antycellulitowe. Pomaga w regeneracji tkanek i jest uznanym składnikiem prozdrowotnym.

Olejek różany

Olejek z róży piżmowej odnawia zniszczone komórki i jest doskonałym narzędziem również do walki z rozstępami. Wszystkie te właściwości zawdzięcza wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych, witaminy C i kwasu retinowego.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.



Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.