Ćwiczenia pilates na zgrabną figurę!

1#:Ćwiczenia pilates na zgrabną figurę!.jpg

Wszystkie kobiety doskonale wiedzą, w których miejscach tłuszcz gromadzi się najchętniej. Brzuch, biodra, uda i pośladki to obszary, w których akumuluje się najszybciej, dając przy tym widoczne nieestetyczne efekty. Problem ten dotyczy prawie wszystkich kobiet, a jego przyczyny mogą być różne: genetyka, niewłaściwe nawyki żywieniowe czy brak aktywności fizycznej. Gromadzenia się tłuszczu w tych częściach ciała skutecznie obniża naszą samoocenę, ale co gorszemoże być przyczyną wielu dolegliwości i problemów ze zdrowiem. Dlatego dziś proponujemy ćwiczenia Pilates.  Pozbądź się uporczywych boczkach, zbyt okazalych ud i pośladków – przedstawiamy Pilates!

Musimy zdać sobie sprawę, że nie ma jednej skutecznej metody, która zapewni nam stuprocentowe efekty. Jest to zależne od wielu faktorów oraz naszej silnej woli i zaangażowania. Należy także nauczyć się kontrolować kilka czynników, które mają wpływ na zjawisko gromadzenia się tłuszczu. Dzięki temu będziesz w pełni usatysfakcjonowana swoim ciałem, a przedstawione poniżej ćwiczenia z pewnością pomogą uzyskać oczekiwane rezultaty.

Dziś skoncentrujemy się na prostym treningu, który świetnie sprawdzi się przy redukcji obwodu bioder, brzucha i ud. Ćwiczenia te, wykonywane regularnie przyniosą niesamowite efekty, a co najważniejsze możesz wykonywać je w wolnej chwili, nie wychodząc z domu.

Ćwiczenia typu pilates na redukcję obwodu brzucha, bioder i nóg

Unoszenie nóg

3#:Nozyczki.-pilates.jpg

Połóż się na plecach, unieś jedną nogę do góry, podczas gdy druga pozostaje wyprostowana na podłodze. Przy podnoszeniu za każdym razem staraj się unieść nogę jak najwyżej, jednocześnie druga noga na podłodze również pozostaje napięta. Przy każdym podnoszeniu staraj się nie odrywać pleców od podłogi. Powtórz ćwiczenie 10 razy na każdą nogę.

Boczne unoszenie nóg

6#:Cwiczenie luk-pilates.jpg

Wykonując to ćwiczenie, pracujesz nad pośladkami, brzuchem i nogami. Połóż się na brzuchu, ugnij nogi w kolanach i złap je rękami z zewnętrznej strony, tworząc łuk z własnego ciała. Z tułowiem i biodrami przyklejonymi do podłogi, weź głęboki oddech i rozciągnij ciało tak jak to możliwe i wytrwaj w tej pozycji przez kilka sekund. Wykonaj wdech i zacznij ruszać nogami do tylu i ku górze starając się oderwać uda od ziemi, a ręce trzymając jak najszerzej. Spróbuj również podnieść głowę i klatkę piersiową do góry przy jednoczesnym unikaniu opadania nóg.

Wydech i chwila odpoczynku.

Przyjmij z powrotem pozycję łuku, upewniając się, że podpierasz się wyłącznie na brzuchu. Postaraj się utrzymać tę pozycję przez 20 sekund do minuty, oddychając przy tym powoli i nie tracąc równowagi.

Na zakończenie ćwiczenia rozluźnij nogi i ręce i daj sobie chwilę odpoczynku.

Jak osiągnąć lepsze rezultaty?

Aby rezultaty były widoczne i satysfakcjonujące należy również zatroszczyć się o to, co jemy:

  • uzupełnij dietę o odpowiednią dawkę warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych, roślin strączkowych i ryb
  • uważaj na produkty bogate w tłuszcze i cholesterol.
  • Staraj się unikać smażonego jedzenia, słodkich napojów gazowanych i potraw typu fast food
  • pij przynajmniej litr wody dziennie
  • spożywaj mniejsze porcje posiłków, ale kilka razy w ciągu dnia.