Cytryna, oliwa i pieprz cudownym połączeniem

Jeżeli spożywasz szklankę wody z cytryną każdego ranka, wystarczy dodać do niej łyżkę oliwy z oliwek i szczyptę pieprzu, by uzyskać jeszcze lepsze rezultaty.
Cytryna, oliwa i pieprz cudownym połączeniem

Ostatnia aktualizacja: 10 lipca, 2016

Cytryna, oliwa z oliwek i pieprz tworzą cudowne połączenie, które obowiązkowo powinno znaleźć się w Twojej codziennej diecie. Wystarczy spożywać łyżeczkę dzienne każdego ranka, by przekonać się jak w ciągu kilku tygodniu wiele z dolegliwości, które do tej pory Ci dokuczały, ustąpi, a ogólne samopoczucie organizmu znacznie się poprawi.

Jeżeli jesteś zwolennikiem naturalnych środków leczniczych, a wśród nich znajduje się również cytryna ze wszystkimi swoimi witaminami i minerałami, nie wahaj się uzupełnić jej korzyści oliwą z oliwek i pieprzem.

Dziś poznasz wszystkie zalety połączeni tych trzech składników i korzyści, jakie płyną ze spożywania ich każdego dnia.

Cytryna, oliwa z oliwek i pieprz — poznaj korzyści tego połączenia

Środek ten jest doskonałym uzupełnieniem naszego codziennego menu. Oczywiste jest, że bez akompaniamentu w postaci zdrowej i zrównoważonej diety, połączenie to nie przyniesie nam wielkich korzyści. Szczególnie, gdy dieta jest bogata w tłuszcze nasycone.

Przygotowanie nie jest czasochłonne i zajmuje zaledwie kilka chwil, a niesie ze sobą bogactwo składników odżywczych, które usprawnią zachodzenie podstawowych funkcji organizmu.

Jeżeli jednak nie dbamy o nasze ciało, a nasz styl życia dalece odbiega od zdrowego, naturalne środki lecznicze nie wskórają za wiele.

Kobieta na trawie

Dlatego głośno zachęcamy Cię do zwrócenia większej uwagi na to, co każdego dnia ląduje na twoim talerzu jak i wprowadzenia aktywności fizycznej do codziennego planu dnia, co pozwoli Ci rozładować stres i negatywne emocje.

Stosując się do tych wskazówek i modyfikując nieco styl życia: cytryna, oliwa z oliwek i pieprz będzie doskonałym uzupełnienie, które przyniesie wiele korzyści.

Cytryna, oliwa i pieprz optymalizują pracę naszego serca

Te trzy produkty są podstawą tego, co znamy jako dieta śródziemnomorska. Oliwa z oliwek jest bogata w zdrowe kwasy tłuszczowe, które wspomagają pracę serca i zapobiegają powstawaniu chorób, takich jak miażdżyca.

  • wielonienasycone kwasy tłuszczowe pomagają w obniżeniu wysokiego poziomu cholesterolu LDL, jednocześnie zwiększając poziom tego dobrego HDL
  • cytryna z kolei jest silnym przeciwutleniaczem bogatym w witaminę C, która korzystnie wpływa na stan tętnic, umacniając ich elastyczność i zapobiegając zaleganiu tłuszczu w ich ścianach
  • pieprz szczyci się naprawdę długa historią w naszej kulturze. Według Uniwersytetu w Wisconsin (Stany Zjednoczone) przez wiele lat, w wielu cywilizacjach pieprz był używany jako waluta
  • Pieprz był ceniony za bogactwo w minerały i składniki odżywcze, a szczególnie za korzystny wpływ na prace serca. W dawnych czasach wielu z utęsknieniem wyczekiwało nowych dostaw z Azji

Oczyszczające lekarstwo

Prosta kombinacja cytryny, oliwy z oliwek i pieprzu przyjmowana na śniadanie jest silnym środkiem oczyszczającym i detoksykującym.

  • pozwala pozbyć się toksyn, które zakłócają prace wielu narządów, a w szczególności wątroby, a oprócz tego dostarczą jej potężnej dawki witamin i dobroczynnych kwasów tłuszczowych
  • regularne spożywanie tego połączenia to doskonały sposób na regulowanie naturalnego współczynnika pH organizmu
  • usprawnia również wchłanianie składników odżywczych w jelitach, wspomaga ich pracę zarazem prowokując do skuteczniejszego wydalania toksycznych substancji

Naturalne źródło manganu

To właśnie szczypta pieprzu w tym połączeniu dostarcza tego wartościowego minerału. Mangan aktywuje enzymy w naszych komórkach, które usprawniają zachodzenie procesów metabolicznych białek i tłuszczów.

Czarny pieprz również korzystnie wpływa na kości, dostarcza kolagenu, zmniejsza widoczność zmarszczek i przyspiesza proces gojenia się ran.

Sposób na odchudzanie

Pierwsze rezultaty można zaobserwować już po kilku tygodniach. Obecna w pieprzu piperyna ma zdolność do blokowania procesu tworzenia się nowych komórek tłuszczowych.

Ponadto, substancja ta aktywuje nasz metabolizm i poprzez ciepło, które prowokuje, usprawnia eliminację tłuszczów i toksycznych substancji.

Przygotowanie i stosowanie preparatu z cytryną, pieprzą i oliwą z oliwek

Cytryna, pieprz i oliwa

Sposób 1: Jedna łyżka

Składniki:

  • 1 łyżka oliwy extra virgen (14 g)
  • 1 łyżeczka soku z cytryny (5 ml)
  • szczypta czarnego pieprzu (3 g)

Przygotowanie i zastosowanie:

  • to bardzo proste! Wystarczy nałożyć oliwę z oliwek na łyżkę, wycisnąć sok z cytryny i dodać małą szczyptę pieprzu. Preparat przyjmować na czczo. Zobaczysz jak w mgnieniu oka poczujesz się lepiej!

Sposób 2: Szklanka

Składniki:

  • 1 szklanka wody (200 ml)
  • 1 łyżka oliwy extra virgen (14 g)
  • szczypta czarnego pieprzu (3 g)

Przygotowanie i zastosowanie:

Jeżeli należysz do tych osób, które każdego ranka piją szklankę ciepłej wody z cytryną, to ta forma przyjmowania preparatu będzie na pewno dla Ciebie łatwiejsza. Przyjmij łyżkę oliwy z oliwek z dodatkiem pieprzu, a następnie popij wszystko wodą z cytryną, tak jak to robisz zawsze.

Wszystko zależy od tego, który sposób dostarczania składników Twoje ciało lepiej zaakceptuje. Jeżeli należysz do osób, które nie przepadają za sokiem z cytryny na czczo, ponieważ Twój żołądek go nie toleruje, spróbuj zmniejszyć jego ilość.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • González-Molina, E., Domínguez-Perles, R., Moreno, D. A., & García-Viguera, C. (2010). Natural bioactive compounds of Citrus limon for food and health. Journal of Pharmaceutical and Biomedical Analysis. https://doi.org/10.1016/j.jpba.2009.07.027
  • Mohanapriya, M., Ramaswamy, L., & Rajendran, R. (2013). Health and Medicinal Properties of Lemon (Citrus Limonum). International Journal Of Ayurvedic And Herbal Medicine.
  • Cicerale, S., Conlan, X. A., Sinclair, A. J., & Keast, R. S. J. (2009). Chemistry and health of olive oil phenolics. Critical Reviews in Food Science and Nutrition. https://doi.org/10.1080/10408390701856223
  • Covas, M. I., Konstantinidou, V., & Fitó, M. (2009). Olive oil and cardiovascular health. Journal of Cardiovascular Pharmacology. https://doi.org/10.1097/FJC.0b013e3181c5e7fd
  • Hernáez, Á., Fernández-Castillejo, S., Farràs, M., Catalán, Ú., Subirana, I., Montes, R., … Fitó, M. (2014). Olive oil polyphenols enhance high-density lipoprotein function in humans: A randomized controlled trial. Arteriosclerosis, Thrombosis, and Vascular Biology. https://doi.org/10.1161/ATVBAHA.114.303374
  • Srinivasan, K. (2007). Black pepper and its pungent principle-piperine: A review of diverse physiological effects. Critical Reviews in Food Science and Nutrition. https://doi.org/10.1080/10408390601062054
  • Ahmad, N., Fazal, H., Abbasi, B. H., Farooq, S., Ali, M., & Khan, M. A. (2012). Biological role of Piper nigrum L. (Black pepper): A review. Asian Pacific Journal of Tropical Biomedicine. https://doi.org/10.1016/S2221-1691(12)60524-3

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.