Dłuższe włosy? Są na to sposoby!

Włosy należy czesać codziennie, żeby pobudzić krążenie krwi. Świetnie spisuje się napar z rozmarynu, dzięki któremu Twoje włosy będą długie, silne i błyszczące.
Dłuższe włosy? Są na to sposoby!
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Ostatnia aktualizacja: 24 września, 2022

Jeżeli marzą Ci się dłuższe włosy, pamiętaj, że nie istnieje żadna magiczna formuła, która mogłaby sprawić, że urosną one kilka centymetrów w miesiąc. Oczywiście, możesz je odpowiednio stymulować, dostarczając niezbędnych nutrientów i energii.

W dzisiejszych czasach masz do dyspozycji wiele produktów i terapii, które rzekomo gwarantują dłuższe włosy w bardzo krótkim czasie. Większość z obietnic tych kosmetyków nie ma nic wspólnego z rzeczywistością i rezultaty są praktycznie niewidoczne.

Istnieją naturalne sposoby, które wpływają na porost włosów, wzmacniają je i nadają im blasku. Dzięki naszym dzisiejszym wskazówkom, efekty będą gwarantowane.

Dłuższe włosy, a szczotka

Plastikowe i metalowe szczotki mogą wyrządzić krzywdę Twoim włosom i wywołać odwrotny efekt. Zamiast nich, wybieraj te zrobione z tworzyw naturalnych, które są dużo łagodniejsze.

Pobudzaj krążenie krwi

Paznokcie, skóra i włosy

Każdego ranka poświęć przynajmniej 10 minut na szczotkowanie włosów. W ten sposób usprawnisz krążenie krwi w skórze głowy.

Pamiętaj, że należy robić to jednostajnym ruchem: od podstawy aż po same końce.

Masuj skórę głowy

Codziennie wieczorem, przed pójściem spać, poświęć kilka minut na delikatny masaż opuszkami palców. Możesz też wykorzystać olejek esencjonalny z rozmarynu. Rezultaty będą jeszcze lepsze.

Regularnie podcinaj końcówki

Może się wydawać, że to najgorszy sposób na długie kosmyki. Otóż nie. To bardzo ważny krok, ponieważ usuwając uszkodzone części włosów wspierasz ich wzrost. Końcówki podcinaj regularnie, a zobaczysz, że Twoje włosy będą rosły zdrowe i silne.

Woda po gotowaniu ziemniaków

To chyba najbardziej popularny sposób na dłuższe włosy: woda, która pozostaje po gotowanych ziemniakach. Wykorzystaj ją do płukania włosów. Dzięki temu że jest ona niezwykle bogata w skrobię, która wzmacnia kosmyki i nadaje im objętości.

Dłuższe włosy dzięki cebuli

Cebula

Może i nie pachnie najlepiej, jednak cebula jest niezwykle bogata w związki siarki, które pomogą Ci uzyskać wymarzone dłuższe włosy. Posiekaj niedużą jej ilość i dodaj do szamponu, którego używasz. Odczekaj 15 dni i korzystaj z niego jak z odżywki.

Napar z rozmarynu na dłuższe włosy

Właściwości rozmarynu odżywiają i wzmacniają włosy, pomagając im rosnąć w naturalny sposób. To właśnie rozmaryn jest najczęściej używanym składnikiem w terapiach kosmetycznych.

Przygotuj napar z garstki liści w małym rondlu wypełnionym wrzątkiem. Poczekaj aż przestygnie. Wykorzystaj tak przygotowaną mieszankę do codziennego płukania włosów.

Już po krótkim czasie będziesz miała dłuższe włosy: silne i błyszczące.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj: Olejek rozmarynowy – poznaj jego właściwości

Pigułki antykoncepcyjne

Przez wiele lat wykorzystywało się tę sztuczkę na porost włosów. Jest rzeczywiście skuteczna i łatwa w realizacji. Wystarczy zmielić 4 pigułki antykoncepcyjne i wrzucić je do szamponu. Po dwóch dniach, kiedy już zostaną przyswojone przez szampon, możesz myć głowę tak jak zwykle. Rezultaty gwarantowane.

Olejek z pestek winogron

Olejek z winogron

Olejek ten jest niezwykle skutecznym przeciwutleniaczem, zdolnym zwalczyć wolne rodniki, które są odpowiedzialne za to, że nasze włosy nie rosną tak szybko, jakbyśmy chciały. W dodatku jest składnikiem w 100% naturalnym.

Możesz kupić go w sklepach zielarskich i w niektórych drogeriach. Nakłada się go bezpośrednio na skórę głowy.

Wyciąg z aloesu na dłuższe włosy

Jeżeli chodzi o aloes, to jego właściwości są niezastąpione zwłaszcza dla skóry. Ponadto, potwierdzono jego korzystny wpływ na włosy.

Wyciąg z aloesu (z łodygi lub ten kupiony w aptece w formie żelu) połącz z szamponem. Pamiętaj , żeby bardzo dobrze wymieszać składniki. Używaj tak przygotowanej mieszanki za każdym razem, kiedy myjesz głowę.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Almohanna HM, Ahmed AA, Tsatalis JP, Tosti A. The Role of Vitamins and Minerals in Hair Loss: A Review. Dermatol Ther (Heidelb). 2019;9(1):51–70. doi:10.1007/s13555-018-0278-6
  • Koyama T, Kobayashi K, Hama T, Murakami K, Ogawa R. Standardized Scalp Massage Results in Increased Hair Thickness by Inducing Stretching Forces to Dermal Papilla Cells in the Subcutaneous Tissue. Eplasty. 2016;16:e8. Published 2016 Jan 25.
  • English, R. S., & Barazesh, J. M. (2019). Self-Assessments of Standardized Scalp Massages for Androgenic Alopecia: Survey Results. Dermatology and Therapy9(1), 167–178. https://doi.org/10.1007/s13555-019-0281-6
  • Park, K. M., Kim, D. W., & Lee, S. H. (2015). Extract of allium tuberosum rottler ex spreng promoted the hair growth through regulating the expression of IGF-1. Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine2015. https://doi.org/10.1155/2015/413538
  • Sharquie, K. E., & Al-Obaidi, H. K. (2002). Onion juice (Allium cepa L.), a new topical treatment for alopecia areata. Journal of Dermatology, 29(6), 343–346. https://doi.org/10.1111/j.1346-8138.2002.tb00277.x
  • Murata, K., Noguchi, K., Kondo, M., Onishi, M., Watanabe, N., Okamura, K., & Matsuda, H. (2013). Promotion of hair growth by rosmarinus officinalis leaf extract. Phytotherapy Research27(2), 212–217. https://doi.org/10.1002/ptr.4712
  • Park GH, Park KY, Cho HI, et al. Red ginseng extract promotes the hair growth in cultured human hair follicles. J Med Food. 2015;18(3):354–362. doi:10.1089/jmf.2013.3031
  • Garavaglia J, Markoski MM, Oliveira A, Marcadenti A. Grape Seed Oil Compounds: Biological and Chemical Actions for Health. Nutr Metab Insights. 2016;9:59–64. Published 2016 Aug 16. doi:10.4137/NMI.S32910

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.