Domowy wosk do depilacji na bazie cukru

Cukier wśród wielu korzystnych właściwości, odznacza sie tym, że jest produktem naturalnym, nie podrażnia skóry i nie powoduje żadnych reakcji alergicznych. Sprawia, że nasza skóra staje się niezwykle gładka.
Domowy wosk do depilacji na bazie cukru

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia, 2022

W dzisiejszych czasach możemy przebierać w najróżniejszych preparatach ułatwiających depilację. Są to takie tradycyjne produkty, jak kremy do depilacji, żele, wosk, maszynki oraz nieco bardziej alternatywne metody, na przykład depilacja laserowa.

Te sposoby pozbywania się zbędnego owłosienia są jednak dość drogie i często podrażniają skórę. Może więc warto zapoznać się z zaletami, jakimi niewątpliwie może pochwalić się domowy wosk do depilacji?

Naturalny wosk do depilacji z cukrem

W ostatnich latach metoda depilacji z wykorzystaniem cukru stała się bardzo popularna, choć jej historia sięga starożytnych czasów, gdyż już wówczas była stosowana na Bliskim Wschodzie.

Jednym z głównych powodów rosnącej popularności tego sposobu depilacji jest fakt, że wykorzystuje się do niego tylko naturalne składniki, które nie tylko pomagają pozbyć się owłosienia, ale także odżywiają skórę. Dodatkowo jest to naprawdę tania metoda, o wiele mniej bolesna i niepodrażniająca skóry.

Gładkie nogi

Jak przygotować wosk do depilacji z cukrem?

Aby przygotować domowy wosk do depilacji nie potrzebujesz specjalnych umiejętności, ani zbyt dużo czasu. Możesz wykorzystać go do usuwania owłosienia z nóg, brwi, okolic bikini oraz spod pach, gdyż jest to naturalny i niepodrażniający środek depilacyjny.

Cukier rafinowany

Składniki:

  • 2 szklanki cukru
  • 3 łyżki stołowe soku z cytryny
  • 3 łyżki stołowe wody

Sposób przygotowania:

Przygotowanie domowego środka do depilacji nie różni się zbytnio od przygotowania syropu lub lukru, który dodajesz do deserów. Jedyna różnica jest taka, że nie powinien być on zbyt gęsty.

  • Najpierw wsyp wszystkie składniki do garnka i podgrzej na średnim ogniu, aż mieszanka zacznie się gotować.
  • Cały czas mieszaj. Gdy doprowadzisz mieszankę do wrzenia, zmniejsz ogień i pozostaw na kilka minut, aby nabrała konsystencji pasty.
  • To czy wosk jest już gotowy poznasz po kolorze: idealny powinien mieć złoty odcień, ale niezbyt ciemny. Jeśli będziesz gotować go zbyt długo, cukier może się przypalić. Gdy jesteś pewna, że wosk jest gotowy, odstaw go do ostygnięcia, jednak w nie za chłodnym miejscu, aby nie stwardniał.
  • Wosk jest gotowy do użycia, jeśli stał się lepki.

Jak zaaplikować wosk z cukrem?

Zanim zaaplikujesz wosk na skórę pamiętaj, aby dokładnie ją oczyścić. Możesz także wykorzystać olejek migdałowy i nasmarować nim dłonie, aby wosk przylepiał się tylko do skóry, którą chcesz wydepilować.

Aplikuj wosk w kierunku odwrotnym do kierunku wzrostu włosów, dociskając dłonie do skóry, a następnie oderwij go zdecydowanym ruchem, tym samym usuwając włosy.

Depilacja nóg

Z czasem nabierzesz wprawy, a Twoja skóra stanie się jedwabiście gładka.

Jakie są główne zalety domowego wosku?

Oczywiście wosk pszczeli to także skuteczny sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia, jednak nie może on pochwalić się takimi dodatkowymi zaletami jak domowy wosk do depilacji z cukrem.

  • Domowy wosk stosuje się w temperaturze pokojowej, więc nie grozi Ci poparzenie.
  • Nie wywołuje podrażnienia skóry ani reakcji alergicznych.
  • Neutralizuje ryzyko wrastania włosów.
  • Wosk z cukrem to świetny wybór dla kobiet o suchej skórze, gdyż doskonale ją nawilża.
  • Nie przykleja się całkowicie do skóry i bardzo łatwo zmyć go wodą.
  • Składniki do jego przygotowania na pewno są już w Twoim domu i są bardzo tanie.
  • Wosk nie zawiera żadnych substancji chemicznych, więc nie ma efektów ubocznych. Inne sposoby pozbywania się zbędnego owłosienia są jednak dość drogie i często podrażniają skórę. Może więc warto zapoznać się z zaletami, jakimi niewątpliwie może pochwalić się domowy środek do depilacji?

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.



Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.