Farbowanie Włosów przy Pomocy Naturalnych Ekstraktów

Farbowanie włosów pozwala na natychmiastową i diametralną zmianę wyglądu – nadaje im bardziej nowoczesny look, skutecznie ukrywa siwe włosy, itd. Jednak farbowanie wymaga zwykle wizyty w salonie fryzjerskim, ponieważ kiedy wykonujemy je same w domu, często korzystamy z produktów, które mogą być agresywne i szkodliwe dla struktury włosa.

Farbowanie Włosów przy Pomocy Naturalnych Ekstraktów

Czy wiedziałaś, że istnieją naturalne ekstrakty, dzięki którym możesz bezpiecznie farbować włosy w zaciszu własnego domu? Nie mówimy tu o zwykłych ziołowych barwnikach, ale o ekstraktach, które możesz przygotować sama z roślin o właściwościach odżywiających i wielu innych korzyściach dla Twoich włosów. Poniżej wyjaśniamy co to za ekstrakty i jak je otrzymać.

Produkty te są całkowicie naturalne, dlatego stosując je nie uzyskasz takich samych rezultatów jak w przypadku produktów chemicznych, ponieważ te ostatnie utrzymują się na włosach przez znacznie dłuższy czas i radykalnie zmieniają ich kolor. Jednak dzięki stosowaniu naturalnych ekstraktów nadasz włosom naturalny kolor, będziesz mogła używać ich regularnie bez szkody dla Twoich kosmyków, a nawet farbować nimi włosy podczas ciąży.

Farbowanie włosów na czerwono

Barwnik ten jest prawdopodobnie jednym z najbardziej znanych naturalnych produktów: henna. Henna farbuje Twoje włosy aż do cebulek, dodatkowo pogrubiając je i regenerując. Jest jednym z barwników, które utrzymują się na włosach najdłużej – do trzech miesięcy.

Wymieszaj hennę w proszku (znajdziesz ją w sklepach zielarskich lub tych z naturalnymi produktami) z odrobiną soku z cytryny i olejku lub odżywki, tak aby za mocno nie wysuszyć włosów.

Koniecznie użyj plastikowych rękawic, ponieważ henna łatwo farbuje skórę.

2#Łfarbowanie..jpg

Farbowanie włosów na blond?

Rumianek jest znany z tego, że nadaje włosom złotych refleksów i niektóre marki szamponów dodają go do swoich produktów, aby wzmocnić kolor przy włosach blond. Możesz zrobić to samo przygotowując napar z 3#czarne-wlosy

Kilka słów wyjaśnienia

  • Nie zalecamy korzystania z pojemników lub naczyń aluminiowych podczas przygotowywania naturalnych barwników.
  • Po zastosowaniu barwników na włosy, przykryj je folią dla uzyskania lepszych rezultatów.
  • Powtarzaj procedurę co parę dni, aż uzyskasz pożądany kolor.
  • Jedyną ich wadą jest to, że barwniki nie przynoszą podobnych rezultatów w kontekście nabłyszczania włosów, co produkty chemiczne. Ale możesz rozwiązać ten problem przez częste stosowanie masek nawilżających i płukanek z udziałem octu jabłkowego i cydru zmieszanych ze sobą w proporcji pół na pół. Im bardziej suche są Twoje włosy, tym więcej octu powinnaś użyć. Pozostaw na włosach na kilka minut, a następnie spłucz ciepłą lub zimną wodą.
  • Zalecamy stosowanie naturalnych i ekologicznych szamponów, tak aby za bardzo nie uszkodzić włosów i podtrzymać efekty farbowania. Są one nieco droższe i tak łatwo się nie pienią, ale na dłuższą metę, sprawią, że Twoje włosy będą zdrowsze i nie będziesz musiała myć ich tak często jak dotychczas, ponieważ pozostaną czyste na dłużej. W innym artykule wyjaśnimy jak myć włosy za pomocą sody oczyszczonej i octu.

Zdjęcia dzięki uprzejmości: miss pupík