Grzybica paznokci - zwalcz ją 2 składnikami

Związki zawarte w tych dwóch składnikach tworzą nieprzyjazne środowisko, które łatwo eliminuje grzyby. Jeżeli chcesz osiągnąć jak najlepsze rezultaty, bądź konsekwentny w ich stosowaniu.
Grzybica paznokci - zwalcz ją 2 składnikami
Maricela Jiménez López

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Maricela Jiménez López.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Pożółkłe paznokcie, popękana i swędząca skóra między palcami to oznaki, którymi charakteryzuje się grzybica paznokci. Chorobę wywołuje infekcja grzybicza, która dotyka średnio 1 na 5 osób, najczęściej mężczyzn, choć można spotkać ją również wśród kobiet.

Grzybica paznokci wiąże się przede wszystkim z obniżoną odpornością organizmu, nadmierną potliwością, nieprawidłowym obuwiem oraz innymi czynnikami, które sprzyjają rozwojowi mikroorganizmów.

Na rynku dostępnych jest dziesiątki leków, których zadaniem jest zwalczanie grzybicy, jednakże produkty te często okazują się nie tylko drogie, lecz także nieskuteczne, nawet jeśli stosuje się je regularnie.

Grzybicę paznokci można pokonać również za pomocą naturalnych preparatów samodzielnie przyrządzonych przy użyciu tanich i podstawowych produktów. Z artykułu dowiesz się, jak połączyć dwa składniki o właściwościach przeciwgrzybiczych, aby zniszczyć grzybicę oraz wyleczyć swoje stopy.

Grzybica paznokci – leczenie dwoma składnikami

Grzybica paznokci nie zniknie z dnia na dzień dzięki stosowaniu niezliczonej ilości lekarstw. Całkowite pozbycie się jej to rezultat zwiększonej higieny oraz konsekwentnego stosowania środków przeciwgrzybiczych.

W niemal każdej kuchni można znaleźć sodę oczyszczoną i ocet jabłkowy – dwa produkty, z których będziemy korzystać podczas leczenia. Zarówno soda, jak i ocet znane są w medycynie alternatywnej ze swoich aktywnych związków oraz pozytywnie oddziaływających na ciało właściwości.

Właściwości sody oczyszczonej

soda oczyszczona na grzybicę paznokci

Wodorowęglan sodu to biały proszek pomocny w gotowaniu oraz sporządzaniu produktów czyszczących. Jego zasadowe, antyseptyczne i przeciwutleniające właściwości przydają się w leczeniu wielu dolegliwości.

Sodę oczyszczoną można stosować miejscowo, aby złuszczyć oraz oczyścić skórę, a także, aby zwalczyć infekcje. Jej aktywne związki zmniejszają obecność grzyba oraz zapobiegają niszczeniu się powierzchni paznokci.

Chcielibyśmy również zwrócić uwagę na silne właściwości dezodoryzujące sody. Idealnie neutralizuje brzydki zapach spowodowany przez bakterie.

Właściwości octu jabłkowego

ocet jabłkowy na grzybicę paznokci

Ocet jabłkowy stosuje się często do sałatek i innych przepisów. Otrzymuje się go w wyniku fermentacji pożywnych jabłek przy użyciu dobrych bakterii oraz drożdży.

Ocet jabłkowy zawiera kwas octowy oraz jabłkowy, których właściwości alkaliczne skutecznie zwalczają wiele rodzajów infekcji,ponieważ zmieniają warunki środowiskowe, które grzyb potrzebuje do prawidłowego rozwoju. Regularne stosowanie octu hamuje rozprzestrzenianie się grzyba.

Ponadto, ocet jabłkowy dostarcza dużej ilości flawonoidów, witamin, minerałów i pektyn.

Grzybica paznokci – jak przygotować remedium?

grzybica paznokci - doskonałe remedium

Dzięki temu remedium zawierającemu wyłącznie naturalne składniki, skutecznie usuniesz grzybicę paznokci.

Najpierw nałóż ocet na stopy, a następnie użyj sodę, aby poprawić efekty pierwszego składnika.

Składniki

  • 1/2 szklanki octu jabłkowego
  • 6 szklanek gorącej wody
  • 3 łyżki sody oczyszczonej

Sposób przygotowania

  • Przygotuj miskę, wlej 3 szklanki gorącej wody i zmieszaj ją z octem jabłkowym.
  • Następnie zanurz stopy w roztworze i trzymaj je tak przez 20 minut.
  • Dobrze osusz stopy.
  • Teraz przygotuj kąpiel dla swoich stóp. Zmieszaj trzy szklanki gorącej wody z sodą. Zanurz stopy na kolejne 15 minut, a następnie dokładnie osusz.
  • Delikatnie wymasuj stopy środkiem złuszczającym.
  • Aby całkowicie wyeliminować grzybicę paznokci, powtarzaj tę czynność każdego dnia wieczorem, aż zauważysz wyraźną różnicę.
  • Możesz również przygotować pastę z sody oczyszczonej i octu jabłkowego. Posmaruj nią zakażone paznokcie i owiń bandażem. Pozostaw na całą noc.

Za pomocą tego lekarstwa stworzysz kwaśne środowisko, którego grzyb nie toleruje, więc już po kilku dniach zauważysz różnicę w stanie paznokci. Spróbuj już dziś!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Ballesté, R., Mousqués, N., & Gezuele, E. (2003). Onicomicosis: revisión del tema. Rev. Méd. Urug, 93–106.
  • López-Jodra, O., & Torres-Rodríguez, J. (1999). Especies fúngicas poco comunes responsables de onicomicosis. Rev Iberoam Micol.
  • Arrese, J. E., Valverde, J. C., & Pierard, G. E. (2005). Un nuevo enfoque sobre la epidemiología de las onicomicosis. Rev Iberoam Micol.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.