Grzybica - wylecz ją domowymi sposobami

Oprócz tego, że prosto i bez efektów ubocznych ułatwia naturalne wyeliminowanie grzybów, dzięki zastosowaniu zewnętrznemu zmożemy zapobiec ich ponownym nawrotom.
Grzybica - wylecz ją domowymi sposobami

Ostatnia aktualizacja: 17 października, 2018

Grzybica może pojawić się w jakiejkolwiek części naszego ciała. Najczęściej spotykana jest w okolicach paznokci, na stopach lub w innych ciepłych i wilgotnych miejscach, takich jak na przykład pachy. Również łupież jest związany z pewną odmianą grzyba.

W tym artykule polecimy Ci kilka fantastycznych sposobów, dzięki którym grzybica przestanie być dla Ciebie problemem. Bazują się na drzewie herbacianym, czosnku, occie jabłkowym i imbirze. Wystarczy tylko odrobina cierpliwości, a efekty są gwarantowane!

Drzewo herbaciane a grzybica

Olejek esencjonalny z drzewa herbacianego (Melaleuca alternifolia), uzyskiwany z liści tejże rośliny pochodzenia australijskiego, jest jednym z najczęściej używanych. Znamy go, przede wszystkim, z jego właściwości antybakteryjnych, antywirusowych i przeciwgrzybicznych.

Pomaga zwalczyć dolegliwości skóry, takie jak grzybica, ze względu na to, że przeznaczony jest do użytku zewnętrznego. Uwaga! Jest niezwykle silny. Trzeba go używać ostrożnie, żeby nie podrażnić skóry.

Nakładamy jedną kropelkę, jeżeli grzybica nie jest zbyt rozprzestrzeniona, lub mieszamy go z olejkiem kokosowym, który nie działa podrażniająco, a również posiada właściwości przeciwgrzybiczne.

Olejek z drzewa herbacianego

Jeżeli już zdecydowałaś się na kupno olejku z drzewa herbacianego (jest naprawdę tani), powinnaś wiedzieć, że posiada on wiele innych zastosowań: leczy rany, zwalcza wszy lub może służyć jako detergent.

Czosnek

Ten bezcenny produkt jest swego rodzaju podręczną apteczką. Zdolny wyleczyć wiele dolegliwości zdrowotnych w bardzo krótkim czasie. Czosnek jest obecny w każdym domu.

W niejednym artykule pisaliśmy o jego fantastycznych właściwościach:

  • zapobiega chorobom sercowo-naczyniowym.
  • poprawia krążenie krwi.
  • podnosi odporność organizmu.
  • działa oczyszczająco.

Grzybica najlepiej leczyć bezpośrednio. Nakładamy plasterek czosnku na zainfekowane miejsce i zaklejamy plastrem. Gdy przestanie już wydzielać swój specyficzny zapach, zmieniamy plasterek na nowy.

Jeżeli grzybica jest bardziej rozprzestrzeniona, przygotowujemy preparat z czosnku z oliwą z oliwek. W moździerzu miażdżymy 5 ząbków czosnku i zalewamy wysokiej jakości oliwą z oliwek. Odstawiamy na tydzień

Posiekany czosnek

Potem odcedzamy i używamy samej oliwy. Dwa razy dziennie. W sklepach zielarskich, i tych ze zdrową żywnością, możemy kupić taki olejek już gotowy. Sprzedaje się go najczęściej w kapsułkach. Polecamy go zwłaszcza tym osobom, które nie mogą jeść czosnku na surowo.

Dzięki niemu grzybica może być zwalczana również od wewnątrz.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy jest kolejnym produktem leczniczym, o którym bardzo często piszemy w naszych artykułach. Posiada wszechstronne zastosowanie.

Ponadto pisaliśmy już, że można go używać jako szamponu i odżywki do włosów, jako produktu przy sprzątaniu, do oczyszczania organizmu i przyspieszenia przemiany materii.

W tym przypadku powiemy o jego właściwościach przeciwgrzybicznych. Pamiętaj tylko, że musi to być ocet niepasteryzowany. W przeciwnym przypadku nie zawiera żywych bakterii.

Cały proces jest niezwykle prosty. Musimy jedynie nałożyć ocet jabłkowy na zainfekowane miejsca, korzystając z gazy lub wacika, i zostawić do wyschnięcia. Ocet jest doskonałym sposobem na wszelkiego rodzaju problemy skóry, jako że odczyn kwaśny reguluje naturalne pH skóry.

Imbir

Imbir jest prezentem od Dalekiego Wschodu. Wiemy jak korzystne jest spożywanie go jako dodatku do naszych potraw. Posiada też wiele właściwości, które uwalniają się przy użytku zewnętrznym: działa przeciwzapalnie i rozgrzewająco oraz poprawia krążenie krwi.

Grzybica można leczyć imbirem w dwojaki sposób: po pierwsze zakupionym olejkiem esencjonalnym, który możemy nawet wymieszać z olejkiem z drzewa herbacianego lub po drugie – preparatem, który – tak jak w przypadku czosnku – przygotujemy samodzielnie, wykorzystując korzeń imbiru.

Nakładamy preparat dwa lub trzy razy dziennie i pozostawiamy do wyschnięcia.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.