Piękna i zdrowa skóra – jak to osiągnąć?

1#:Piękna i zdrowa skóra - jak to osiągnąć?.jpg

Jest naszym największym organem, który izoluje nasze środowisko wewnętrzne od zewnętrznego. Mowa o skórze, która każdego dnia jest narażona na wiele czynników, które mogą pozbawić ją zdrowego i pięknego wyglądu.  Oddziaływanie warunków pogodowych, złe przyzwyczajenia żywieniowe, brak odpowiedniego nawodnienia czy palenie papierosów; wraz z biegiem lat pozostawia na skórze widoczne oznaki zaniedbania. Przyszedł czas, aby poświęcić jej kilka minut i szczególnie o nią zadbać, aby w zdrowiu mogła nam służyć przez całe życie.

Nigdy nie jest za późno, aby zacząć dbać o swoja skórę. Istnieje wiele sposobów na to, by przywrócić jej młody, gładki i promienny wygląd, co poprawi nasze samopoczucie i pozwoli czuć się zdrowo i pięknie.

Zdrowa i promienna skóra – krok po kroku

Stosuj kremy przeciwsłoneczne: odpowiednia ochrona przed promieniami ultrafioletowymi jest fundamentalna w procesie dbania o dobrą kondycję skóry. Ważne jest to nie tylko w dni, kiedy wypoczywasz nad basenem, ale i na co dzień. Zalecane są kremy z wysokim filtrem (przynajmniej 30).

Odpowiednie odżywianie: zdrowe jedzenie ma wpływ nie tylko na stan naszej skóry, ale i na cały organizm. Należy o tym pamiętać i uzupełnić dietę w jak największą ilość warzyw i owoców oraz produkty bogate w witaminy i sole mineralne, które sprawią, że nasza skóra będzie jędrna i sprężysta, a jej komórki ulegać będą szybszej regeneracji.

Odpoczynek: to najlepsze sposób na uzyskanie zdrowej i promiennej skóry. Dostateczna ilość snu jest niezbędna, ponieważ w trakcie jego trwania aktywność komórek jest trzy razy większa niż w ciągu dnia. Dochodzi wówczas do produkcji nowych komórek i reperacji tych uszkodzonych. Zaleca się przynajmniej 8 godzin snu dziennie.

Higiena: każdego dnia nasza skóra narażona jest na zewnętrzne zanieczyszczenia, watr, kurz, kosmetyki, które zatykają pory i ograniczają zdolność regeneracji skóry. Z tego powodu, najlepiej przed położeniem się spać wykonać generalne oczyszczenie twarzy, zmywając resztki makijażu i innych zanieczyszczeń, które mogą negatywnie wpłynąć na wygląd naszej cery.

Nawodnienie: dostateczne 2#:banan.jpg

4#:Olej kokosowy.jpg

Idealny na suchą i szarą skórę. Rozpromieni ją i doda witalności.

Będziesz potrzebował:

  • 0,5 łyżki ekstraktu waniliowego
  • 0,5 szklanki oleju kokosowego
  • 0,5 szklanki brązowego cukru

Sposób przygotowania:

Wymieszaj w naczyniu wszystkie składniki i nakładaj ruchami okrężnymi delikatnie, masując skórę. Po zakończeniu usunąć najlepiej ciepłą wodą. Jeżeli nie wykorzystałeś wszystkiego za jednym razem, można tak przygotowany preparat przechować w słoiku, w ciepłym miejscu.