Popękane pięty – zapobieganie i leczenie

Wiele czynników wpływa na popękane pięty. Nie trzeba nawet wspominać o tym, o niestetycznym wyglądzie, do tego popękane pięty sprawiają, że czujemy dyskomfort, a czasami nawet ból. Jedną z najczęstszych przyczyn pękania pięt jest ciągłe noszenie otwartych butów, takich jak sandały czy klapki. 

Problem popękanych pięt dotyka głównie kobiet, ponieważ to one zdecydowanie częściej decydują się na otwarte buty. Oczywiście nie chcemy przez to powiedzieć, że ten problem nie dotyczy mężczyzn, jasne, że też ich dotyczy! Ponieważ noszenie otwartych butów nie jest jedyną przyczyną popękanych pięt.

Pewnie każda z nas wie, jak nieestetycznie wyglądają popękane pięty i jaki straszny dyskomfort nam sprawiają. Należy pamiętać, że nadwaga czy gorący klimat to też przyczyny które, mogą powodować pękanie skóry na piętach. Osoby uprawiające czynnie sport są również mocno narażone na tę dolegliwość, dlatego warto aby pamiętały o ciągłym nawilżaniu stóp.

4#miód-i-cynamon-popękane-pięty.jpg

Również można przygotować ciepłą kąpiel dla stóp z dodatkiem miodu pszczelego. Aby przygotować taką kąpiel należy do miski ciepłej wody wlać filiżankę miodu, dokładnie wymieszać i moczyć stopy przez 20 minut. Po tym czasie wyciągnąć stopy z wody, osuszyć czystym ręcznikiem i do twardych miejsc na piętach, zastosować pumeks. Następnie spłukać wodą i gotowe. Zabieg ten można powtarzać trzy razy w tygodniu, pozwoli to na zachowanie miękkiej skóry na stopach.

Olejek rycynowy

7#pumeks-popękane-pięty.jpg

Na koniec przypominamy, aby pielęgnować pięty za pomocą pumeksu i ciepłej wody. Jest to doskonałe połączenie do ratowania popękanej skóry na piętach. Cały proces jest relaksujący i przyjemy, a do tego pozwoli na całkowite usunięcie stwardniałej skóry. Do miski nalewamy gorącą wodę i zostawiamy ją na chwilę, po czym zanurzamy w niej stopy na 15 minut, wyjmujemy i osuszamy ręcznikiem, następnie używamy pumeksu, po czym ponownie opłukujemy stopy ciepłą wodą. Zabieg ten pomoże wyeliminować wszelakie zgrubienia skóry na stopach i piętach.