Przechytrz bezsenność z pomocą soli i cukru

Połączenie cukru i soli pomoże Ci unormować poziom hormonów wywołujących stres i przywróci Ci normalny tryb snu.
Przechytrz bezsenność z pomocą soli i cukru
Elisa Morales Lupayante

Przejrzane i zatwierdzone przez: pedagog wychowania fizycznego i dietetyk Elisa Morales Lupayante.

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Bezsenność to dolegliwość obejmująca zarówno problemy z zasypianiem jak i złą jakość snu. Może być ona przyczyną wielu bezsennych nocy czy bardzo wczesnych pobudek. Bezsenność to najpowszechniejsze zaburzenie snu występujące w populacji.

Dotyka przede wszystkim kobiet, osób starszych i osób cierpiących z powodu zaburzeń emocjonalnych, na przykład depresji czy stanów lękowych.

Brak snu lub jego zła jakość może bardzo negatywnie wpływać na Twoje życie zawodowe czy prywatne, dlatego też warto sięgnąć po naturalne i skuteczne środki, takie jak na przykład sól i cukier.

Bezsenność jest bardzo uciążliwą i szkodliwą dla zdrowia dolegliwością, dlatego też na rynku pełno jest leków i preparatów przeznaczonych do walki z zaburzeniami snu.

Oczywiście tego typu komercyjne produkty powinny być zażywane tylko na zalecenie lekarza i z umiarem, gdyż nadmierne stosowanie środków usypiających może dawać wiele skutków ubocznych.

Leczenie bezsenności z pomocą cukru i soli to bardzo popularna i prosta sztuczka. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się jak skutecznie uporać się z tym problemem!

Czy sól i cukier to skuteczny lek na bezsenność?

Sól

Jedną z głównych przyczyn bezsenności jest stres – biochemiczne reakcje zachodzące w organizmie wpływają wówczas na produkcję hormonów snu.

Gdy poziom hormonów stres jest wysoki, zaburza to naturalny rytm snu i czuwania. W związku z tym pojawiają się trudności z zasypianiem lub nawet niemożliwość przespania nocy.

W jaki sposób sól i cukier mogą nam pomóc? Oba te produkty mogą kontrolować działanie hormonów stresu, przywrócić ich naturalny poziom i zapobiec ich dalszemu oddziaływaniu na Twój tryb snu.

W swojej książce ,,Eat for Heat” badacz Matt Stone w ten sposób opisuje trik z solą i cukrem:

Połączenie cukru i soli jest absolutnie niezbędne do walki ze stresem w nocy. Kiedy bezsenność atakuje między 2 a 4 w nocy i towarzyszy jej podwyższony poziom adrenaliny (nagły skok tego hormonu), umieszczenie odrobiny soli i cukru pod językiem jest najskuteczniejszym sposobem, by się z tym uporać.

Jak leczyć bezsenność solą i cukrem?

W obecnych czasach bardzo często mówi się o szkodliwym wpływie cukru i soli na nasze zdrowie, wskazując je jako przyczynę wielu chorób i zaburzeń.

Warto jednak podkreślić, że sól i cukier spożywane z umiarem są korzystne dla naszego zdrowia, ponieważ ludzki organizm potrzebuje małych ilości zawartych w nich substancji.

Bezsenność

Dlaczego warto wykorzystać sól i cukier?

Smak takiego połączenia nie jest może najprzyjemniejszy, jednak zalety płynące z wykorzystania tych produktów są tak duże, że warto sięgnąć po nie od czasu do czasu.

  • Sól i cukier wzmacniają układ odpornościowy.
  • Pomagają uwolnić się od bólu głowy.
  • Dodają energii.
  • Podnoszą poziom elektrolitów i serotoniny.
  • Pomagają uporać się ze stresem.

Przepis na domowy lek na bezsenność

Brązowy cukier

Potrzebne składniki

  • 1 łyżeczka soli morskiej
  • 5 łyżeczek brązowego cukru
  • 1 łyżka stołowa paneli (nierafinowanej formy cukru trzcinowego)

Sposób przygotowania

Umieść wszystkie składniki w naczyniu (najlepiej słoiku) i dokładnie wymieszaj. Panela to składnik, który często oddziela się od reszty, dlatego też należy dokładnie połączyć ją z brązowym cukrem.

Jeśli lek przyrządzony według podanych proporcji jest dla Ciebie zbyt słony, możesz zredukować ilość soli.

Jak stosować?

Przed pójściem spać lub w nocy umieść niewielką ilość tej mieszanki pod językiem i poczekaj aż całkiem się rozpuści. Trzymaj pojemniczek z tym niezwykłym lekarstwem w pobliżu łóżka, aby móc sięgnąć po nie, gdy tylko dopadnie Cię bezsenność.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.



Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.