Skóra twarzy-Naucz się ją pielęgnować

Skóra twarzy-Naucz się ją pielęgnować

Ostatnia aktualizacja: 20 listopada, 2022

Skóra twarzy  jest to bardzo delikatna część ciała, podatna na działanie niebezpiecznych czynników zewnętrznych oraz mijający czas, dlatego należy odpowiednio ją pielęgnować. Dbanie o skórę twarzy ma też znaczący wpływ na nasze zdrowie. Dlatego też bardzo ważne jest abyśmy się zdrowo odżywiali, ale też bezpośrednio pielęgnowali naszą skórę w naturalny sposób.W dalszej części wyjaśnimy jakie rodzaje prostych zabiegów i masaży możemy stosować na naszej twarzy aby zregenerować skórę twarzy i mieć młodzieńczą, czystą, nawilżoną i świetlistą cerę.

2#:Masaż-Twarz.jpg

 Złuszczanie martwego naskórka

Skóra twarzy jest w rzeczywistości nagromadzeniem martwych komórek skóry, które dojrzały i przeniosły się z głębszych warstw na zewnątrz. Jeżeli więc będziemy wykonywać delikatne złuszczanie naskórka twarzy raz w tygodniu, pomożemy naszej skórze twarzy uniknąć zmarszczek i przebarwień, poprawimy nawilżenie i regenerację skóry, zapobiegniemy jej zwiotczeniu i będziemy mogli się cieszyć ze zdrowej i gładkiej skóry twarzy.

Aby złuszczanie martwego naskórka przeprowadzić w najprostszy i naturalny sposób, wyjaśnimy w tym artykule jak przygotować domowe składniki peelingów, w zależności od rodzaju skóry.

Ponieważ nasza twarz to bardzo delikatny obszar, peelingujemy ją zawsze delikatnymi, okrężnymi ruchami, unikając okolic oczu i miejsca z podrażnieniami lub świeżymi zmianami trądzikowymi.

Czym wykonujemy masaż twarzy?

Do masażu twarzy zaleca się używanie olejków roślinnych, ponieważ posiadają odpowiednią konsystencje i nie wysychają tak szybko jak kremy nawilżające. Dla każdej z cer polecamy wskazane olejki:

  • Dla skóry suchej: oliwa z oliwek i/lub olejek z dzikiej róży
  • Dla skóry mieszanej: olej kokosowy lub olej sezamowy
  • Dla skóry tłustej: żel aloesowy lub olejek kokosowy

Czoło

Masaż czoła rozpoczynamy od wykonywania poziomych ruchów palcami, przesuwając palce obu dłoni w przeciwnych kierunkach, rozpoczynając od środka. Następnie kontynuując ten sam kierunek ruchu, za pomocą koniuszków palców, wykonujemy na czole malutkie okręgi.

Kontur oka

Jest to bardzo delikatny obszar naszej twarzy gdzie pojawiają się pierwsze zmarszczki, cienie lub worki pod oczami, dlatego też musimy go traktować ze szczególną czułością i delikatnością. Masaż tej okolicy zaczynamy od wewnętrznej nasady brwi, delikatnie naciskamy skórę palcami, tworząc prawie niewidoczne okręgi i w ten sposób masujemy całą okolicę brwi, powoli przemieszczając się powoli w dół, masujemy cały kontur oka i wracamy w okolice brwi.

Na koniec pocieramy dłonie o siebie, aby je rozgrzać i zasłaniamy wnętrzem dłoni nasze oczy, tak aby światło do nich nie przenikało, dłonie krzyżujemy na czole. Masaż ten, znany jako palming, jest bardzo odprężający i pomaga nam też zrelaksować zmęczony wzrok.

Jeżeli mamy problemy z suchymi oczami, mrugamy energicznie kilka razy po czym zamykamy je na dłuższą chwilę. Ten prosty zabieg powinien wpłynąć pozytywnie na nasze oczy.

3#:skóra-oczy-.jpg

Nos

Nos, według refleksologii twarzy, jest odbiciem naszego kręgosłupa. Masując wnętrzem dłoni czubek nosa, wpływamy pozytywnie na podstawę kręgosłupa. Dla lepszego efektu, masujemy nos zakreślając małe okręgi, przesuwając się od czubka nosa w górę.

Policzki

Policzki są podstawowym narzędziem do zaprezentowania zdrowego wyglądu. Poprzez ich kolor i fakturę możemy odmłodzić lub postarzeć znacznie nasz wygląd, dlatego bardzo ważne jest ich regularne masowanie. Masaż zaczynamy od delikatnego klepania, które pobudzi krążenie krwi.

Następnie lokalizujemy kość policzkową i delikatnie naciskamy ją palcami, zaczynając od strony nosa i kończąc koło ucha. Obszar ten często bywa napięty i ma duży wpływ na jakość widzenia.

Usta

Usta możemy poddawać delikatnemu peelingowi, ale nie częściej niż co dwa tygodnie. Jednak przede wszystkim musimy je stale nawilżać. Masować możemy je w dwojaki sposób, poprzez “wciskanie” ich do wewnątrz oraz poprzez naciąganie je na zewnątrz. Możemy je również masować obiema rękami w kierunku poziomym. Po niedługim czasie poddawania ust tym masażom, zauważymy, że nieco się powiększą.

Podbródek

Masaż podbródka wykonujemy w ten sam sposób co masaż czoła, masując go od środka w przeciwne strony, śledząc linię żuchwy.

Szyja

Szyja jest również częścią twarzy więc zalecamy częste nawilżanie jej i peelingowanie aby uniknąć zwiotczenia skóry. Szyję masujemy używając całej wewnętrznej części dłoni, naciskając głównie na część pod podbródkiem, gdzie najczęściej występuje zwiotczenie skóry, aby pobudzić krążenie krwi i wyeliminować toksyny.

Zdjęcia dzięki uprzejmości MyTudut, Wildbeauty y The Style PA


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.



Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.