Starzenie się– produkty opóźniające ten proces

Wszyscy wiemy, że starzenie się jest procesem nieuniknionym. Jeżeli jednak dbamy o siebie i stosujemy odpowiednią dietę, nasze zdrowe wnętrze widoczne jest też w zdrowym wyglądzie zewnętrznym. Dlatego starzenie się można spowolnić, wystarczy zdrowo się odżywiać. 

Istnieje bardzo dużo naturalnych produktów spożywczych, których nasz organizm potrzebuje do walki z procesem starzenia i spowolnienia go. Produkty te pozwolą nam dużo dłużej zachować zdrową i gładką skórę oraz 2#oliwa-z-oliwek-Starzenie-się.jpg

Obecnie oliwa z oliwek jest powszechnie stosowana w naszej kuchni, zasługą jest jej niższa cena niż wcześniej. Oliwa z oliwek ma wiele korzystnych właściwości, wpływa bardzo pozytywnie na serce oraz na tętnice, głównie dzięki obniżaniu ciśnienia krwi. Również pomaga zapobiegać rakowi piersi oraz utrzymuje naszą skórę zdrową i nawilżoną.

Czereśnie

6#woda-owsiana-Starzenie-się.jpg

Owies to bardzo ważny składnik diety, który przyczynia się do utraty masy ciała i tłuszczu dzięki wysokiej zawartości błonnika, który zmniejsza apetyt. Jest również źródłem kwasu fitynowego pomagającego zapobiegać rakowi.

Truskawki

14#miód-na-nerwy-Starzenie-się.jpg

Miód również zawiera antyoksydanty, nawilża i wygładza skórę, idealnie nadaje się do leczenia oparzeń i zadrapań, pomaga również zapobiegać zakażeniom ran na skórze.

Pamiętajmy

Ważne jest, aby wszystkie wymienione produkty włączyć do swojej codziennej diety i starać się przestrzegać czasu, który powinniśmy poświęcić na sen, unikać palenia papierosów oraz spożywania alkoholu, pamiętać o ciągłym nawilżaniu naszego ciała oraz nie wystawiać się na nadmierne działanie szkodliwego promieniowania słońca, a wtedy na pewno uda nam się opóźnić proces starzenia się.