Ułatw sobie życie — 6 przydatnych, domowych trików

Chociaż wszyscy wiemy, że to całkiem nieistotne problemy rozwiązanie ich wiele razy zabiera nam sporą ilość czasu, który przecież jest na wagę złota. Jak radzić sobie z kłopotami dnia codziennego?
Ułatw sobie życie — 6 przydatnych, domowych trików

Ostatnia aktualizacja: 25 lutego, 2016

Gdzie znowu podziały się klucze? Znów zginął rachunek za gaz i prąd? Jak mam otworzyć wino, jeśli nie mam korkociągu? Tak, tak codzienne życie jest przepełnione małymi trudnościami, które bez przerwy musimy pokonywać, a które niejednokrotnie doprowadzają nas na skraj rozpaczy.

Chociaż wszyscy wiemy, że to całkiem nieistotne problemy rozwiązanie ich wiele razy zabiera nam sporą ilość czasu, który przecież jest na wagę złota. Dlatego dziś poznasz kilka prosty, a nawet zabawnych, domowych trików, które, choć w minimalny sposób spowodują, że życie stanie się przyjemniejsze.

Niektóre z nich są naprawdę oryginalne i z łatwością możesz przygotować je z dziećmi. Nie przegap tego artykułu! Na pewno znajdziesz tu coś dla siebie!

Problemy dnia codziennego, czyli samo życie!

1. „Gdzie są klucze od mieszkania? Co się stało z tymi od garażu?”

Problem, który niejednemu z nas, nie raz i nie dwa uprzykrzył życie. Jest na to rada! Na pewno w domu znajdziesz kilka starych piłek tenisowych. Możesz je wykorzystać jako zabawkę dla swojego domowego pupila lub… zrobić z nich rzucający się w oczy wieszak dla tych obiektów, które najczęściej gubisz lub kładziesz byle gdzie.

Z reguły są to klucze, długopisy, telefon komórkowy, ładowarka itd.

Czego potrzebujesz:

  • dwie stare piłeczki tenisowe
  • dwa gwoździe
  • nożyczki

Sposób przygotowania:

  • to bardzo proste! Najpierw należy wykonać centralne cięcie w piłeczce. Powinno ono przypominać usta, które jednocześnie będą otworem, w którym będą przytrzymywane uporczywie ginące rzeczy
  • następnym krokiem jest wbicie do ściany gwoździa od wewnętrznej strony piłeczki tak, by została ona do niej dobrze przymocowana.

Gotowe! Jeżeli chcesz możesz przyozdobić wieszak naklejkami w kształcie oczu tak jak na zdjęciu powyżej.

Jak odróżnić od siebie klucze?

Klucz od drzwi wejściowych do mieszkania, od skrzynki na listy, od garażu i piwnicy, jak je od siebie odróżnić? Możesz użyć lakierów do paznokci i pomalować część klucza na różne kolory. Pomoże Ci to w ich szybszej identyfikacji.

2. „Nie mam korkociągu!”

Korkociąg

Wyobraź sobie sytuacje, że przygotowujesz ważną kolację, wszystko jest już dopięte na ostatni guzik, brakuje tylko ostatniego akcentu — otworzenia wina i nagle zdajesz sobie sprawę z tego, że nie masz korkociągu.

Nie popadaj w panikę, jest na to sposób, co prawda dość oryginalny i na pewno zwróci uwagę gości, ale skuteczny, a przecież czego się nie robi, by wyjść z twarzą z opresji!

Wystarczy, że znajdziesz długi gwóźdź i wprowadzisz go do korka butelki. Następnie do usuwania użyj obcęgi lub posłuż się młotkiem podobnym jak na zdjęciu powyżej. Cała operacja nie zajmie Ci dłużej niż dwie sekundy i życie uratowane!

3. Bez przerwy mokro w śmieciach?

Śmiecie

Z pewnością nie jednemu z nas się przydarzyło. Ile razy podnoszą worek ze śmieciami z chęcią ich wyrzucenia resztki cuchnących resztek pokarmów, a szczególnie tych ciekłych zaczęły kapać z dna worka? Jak sobie z tym poradzić? To bardzo proste.

Za każdym razem, gdy zabierasz się do opróżnienia kosza na śmiecie, przed umieszczeniem nowego worka nie zapomnij na dnie umieści kawałek gazety. Tak niewiele potrzeba, by uprościć sobie życie!

4. Uwaga, czas na malowanie!

Malowanie

W mieszkaniu czy też w domu zawsze znajdzie się coś do wymalowania. Mogą to być szuflady, krzesła, psia buda, ramy okienne, a malowanie to zadanie wiążące się ryzykiem pobrudzenia nie tylko siebie, ale i otaczającej przestrzeni i przedmiotów.

Sztuczką przy malowaniu, która ułatwi nam życie, jest umieszczenie elastycznej taśmy, jak na zdjęciu powyżej.

W momencie, gdy będziemy usuwać nadmiar farby z pędzla, zostanie ona na sznurku, co zapobiegnie niekontrolowanemu kapaniu w miejsca, gdzie tego nie chcemy.

5. „Czy na pewno zamknąłem drzwi? Może wrócić i sprawdzić?”

Klucz

Od czasu do czasu zdarza się każdemu z nas. Wychodzimy z domu i zmierzamy w kierunku pracy, lub – co gorsza – oddaliliśmy się od miejsca zamieszkania już o ładnych kilka kilometrów, gdy nagle nawiedza nas to dobrze wszystkim znane pytanie: „Czy na pewno zamknąłem drzwi?”

Mało rzeczy jest tak frustrujące, jak tego rodzaju nagłe ataki paniki związane z naszą słabą pamięcią. Należy jednak wiedzieć, że to nie wina tego, że nie potrafimy tego zapamiętać, ale wykonujemy pewne czynności automatycznie bez konieczności udzielania im zbyt wielkiej uwagi.

Jeżeli chcesz ułatwić sobie życie i uniknąć tego rodzaju sytuacji podczas robienia takich zwykłych czynności staraj się zrobić coś niezwykłego, co pozwoli Ci zapamiętać to, że zadanie, w tym wypadku zamknięcie drzwi rzeczywiście zostało wykonane.

Przykład?

Zamykając drzwi, śpiewaj po cichu. Później, jeżeli zapomnisz o tym, że zamknąłeś drzwi, to że śpiewałeś podczas tej czynności, Ci o tym przypomni. Spróbuj — ten sposób nigdy nie zawodzi!

6. „Znów zgubiłam kolczyk!”

Odkurzacz

Nam kobietom zdarza się to dość regularnie. Ileż to razy jesteś w łazience, ubierasz swoją ulubioną biżuterię i nagle upada albo zapięcie, albo sam kolczyk. Z rozpaczą spoglądasz w ziemie i zastanawiasz się jak teraz znaleźć ukochany przedmiot?

Nie martw się, na to też znaleźliśmy sposób. Wystarczy, że założysz rajstopy na rurę od odkurzacza. Następnie włączyć go i dokładnie odkurzyć przestrzeń wraz z wszelkimi zakamarkami i bacznie obserwując przy tym, co zatrzymuje się na rajstopach. Zapewniamy Cię, że w ciągu kilku minut odzyskasz swoją ulubioną, utraconą rzecz.

Czy spodobały Ci si się nasze praktyczne sposoby na to, jak ułatwić sobie codzienne życie? Przy podobnych kłopotach nie wahaj się ani chwili! Są naprawdę skuteczne i zaoszczędzają wiele cennego czasu!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Gordon-Smith, Jane. Cómo decorar y reciclar objetos usados. No. 745.7 G662c. Madrid, ES: Celeste Ed., 1998.
  • Liso, M., Torres, E. y Sánchez, M.A. “La ciencia en los trucos caseros de limpieza: ¿para qué y cómo llevarla al aula?.” Educación científica: tecnologías de la información y la comunicación y sostenibilidad. Prensas Universitarias de Zaragoza, 2006.
  • Schacter, D. Los siete pecados de la memoria: cómo olvida y recuerda la mente. Grupo Planeta Spain, 2012.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.