Zapachowe kostki toaletowe domowej receptury

Własnoręcznie wykonane zapachowe kostki toaletowe neutralizują brzydkie zapachy, likwidują w toalecie wszelkiego rodzaju bakterie oraz pozwalają zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy na produktach chemicznych.
Zapachowe kostki toaletowe domowej receptury
Valeria Sabater

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Valeria Sabater.

Ostatnia aktualizacja: 24 września, 2022

Zapachowe kostki toaletowe domowej roboty są skutecznym i wydajnym rozwiązaniem na brzydki zapach z ubikacji. Pomogą nadać twojej łazience świeży i przyjemny zapach.

Jeśli lubisz naturalne produkty, które można wykonać własnoręcznie przy odrobinie wyobraźni, cierpliwości i uwagi, te małe kostki toaletowe pomogą ci oczyścić rury i zdezynfekować toaletę.

Wszystkie składniki, jakich użyjemy, są ekologiczne i przyjazne środowisku. Nie sposób także nie wspomnieć o tym, że zaoszczędzimy dzięki temu rozwiązaniu mnóstwo pieniędzy. Spróbujmy zatem!

Zapachowe kostki toaletowe na brzydki zapach z toalety

Należy pamiętać, że brzydkie zapachy z toalety mogą być wywołane wieloma różnymi czynnikami. Oto kilka przykładów:

  • Stan uszczelnień pomiędzy toaletą a podłogą. Jeśli produkt uszczelniający nie jest najlepszej jakości, może on po pewnym czasie zacząć pękać i przepuszczać zapachy.
  • Spłuczka umieszczona wewnątrz toalety jest kolejnym potencjalnym źródłem brzydkiego zapachu.
  • Sprawdź niespływającą wodę, drożność rur i odpływ. Czasami zatrzymana woda może być źródłem brzydkiego zapachu.

Walcząc z nieprzyjemnym zapachem w łazience, warto również sprawdzić stan kanalizacji. Potem wykorzystaj ten prosty domowy sposób na ochronę domu przed bakteriami i utrzymanie go w czystości.

Jak zrobić zapachowe kostki toaletowe?

Nasz cel jest prosty: niedrogi i łatwy do wykonania produkt, który jest przyjazny środowisku. Wszyscy wiemy, że większość produktów czyszczących, jak detergenty i mydła, zawierają szkodliwe substancje chemiczne, które mają szkodliwy wpływ nie tylko na środowisko, ale też ogólnie na nasze zdrowie.

Pamiętaj, że zapachowe kostki toaletowe powinny być przechowywane w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Domowej roboty kostki toaletowe

Dzieci mogą myśleć, że to pianki do jedzenia lub cukierki, więc najlepiej przechowywać je w miejscu, gdzie ich nie dosięgną.

Składniki

Sposób wykonania

  • Przygotuj średniej wielkości plastikową miskę, w której wymieszasz wszystkie składniki.
  • Wsyp najpierw sodę oczyszczoną. Jeśli są w niej grudki, rozgnieć je widelcem. Soda oczyszczona skutecznie likwiduje brzydkie zapachy z toalety i kanalizacji.
Przygotowanie domowych kostek toaletowych
  • Następnie dodaj sok z cytryny. Kwas cytrynowy ma silne właściwości czyszczące i ma w domu niezwykle wszechstronne zastosowanie.
  • Kolejny krok jest prosty: dodaj biały ocet. Ten składnik ma właściwości dezynfekujące i natychmiast neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

Postaraj się wymieszać dobrze wszystkie składniki, a następnie je uformować w formę tabletek (patrz zdjęcia).

  • Teraz dodajemy wodę utlenioną. Należy to robić ostrożnie. Trzeba ją dodawać po troszeczku (po kropelce, nigdy nie dodawaj całości na raz) ponieważ może wywołać niepożądaną reakcję.
  • Ostatnim składnikiem, jaki dodajemy, jest olejek zapachowy. W tym przypadku zastosujemy olejek z drzewa herbacianego ze względu na jego właściwości dezynfekujące i antybakteryjne. Możesz jednak wykorzystać taki olejek, jaki chcesz.
  • Kiedy wszystkie składniki są dobrze wymieszane, możemy je uformować na dwa sposoby: za pomocą małej miarki, nadając im półkolisty kształt, lub używając foremek w kształcie np. gwiazdek lub serduszek.
  • Kiedy już nadasz kształt kostkom toaletowym, zostaw je na noc, aby wyschły i się utwardziły.
Kostka toaletowa
  • Kostki są gotowe do użycia po tym, jak wyschną przez noc.
  • Teraz wystarczy tylko wrzucić jedną z nich do toalety i spuścić wodę. Jak tylko składniki zaczną działać, natychmiast poczujesz świeży, przyjemny zapach. Efekt utrzyma się do trzech dni.

Jesteś gotów je wypróbować?


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.