Zdrada - 7 sygnałów niewierności partnera

Musisz zastanowić się jakie są dobre i złe strony Twojego związku, a jeśli zajdzie taka konieczność podjąć decyzje, co może przynieść Ci więcej szczęścia niż ta relacja.
Zdrada - 7 sygnałów niewierności partnera

Ostatnia aktualizacja: 31 marca, 2022

Zdrada pozostawia ślady – czasami mogą być to drobne wskazówki, które dają Ci do myślenia, ale szybko spychasz je wgłąb podświadomości. Bardzo często jednak zamartwiamy się na zapas, a przeczucie, że w naszym związku dzieje się coś niedobrego spędza nam sen z powiek.

Niestety ciężko jest jednoznacznie ocenić czy dany związek jest w stu procentach udany i czy każdy z partnerów w pełni angażuje się w tę relację. Właśnie dlatego w dzisiejszym artykule chcemy rzucić nowe światło na sygnały, które mogą świadczyć o niewierności partnera.

Chcesz wiedzieć jak najczęściej objawia się zdrada? Czytaj dalej, ale nie zapominaj, że żaden artykuł nie zastąpi szczerej rozmowy z Twoją drugą połówką.

Przede wszystkim postaraj się pamiętać, że nie warto wyciągać pochopnych wniosków i reagować impulsywnie. Przyjrzyj się spokojnie poniższym sygnałom, aby odpowiedzieć sobie na pytanie – jaka jest szansa na to, że jesteś zdradzana?

7 sygnałów niewierności partnera

1. Nagła obsesja na temat swojego telefonu i kont na portalach społecznościowych

Oto dwa czynniki, które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę, zanim zaczniesz cokolwiek podejrzewać. Przede wszystkim, zastanów się czy Twój partner może być uzależniony od Internetu i mediów społecznościowych.

Jeśli istnieje taka szansa, pomyśl jak możesz mu pomóc poradzić sobie z tą sytuacją. Odpowiedz sobie na pytanie, czy potrzeba ciągłego połączenia ze światem internetowym pojawiła się nagle czy może pogłębiała się z biegiem czasu?

W rzeczywistości ciągłe używanie telefonu komórkowego i komputera może wzbudzać pewne podejrzenia. Jeśli Twój partner ma zawsze swój telefon przy sobie, nieustannie sprawdza nowe wiadomości, odbiera telefony o dziwnych porach lub usuwa wszelkie ślady swojej działalności, może być to powód do niepokoju.

Musisz wiedzieć jednak, że mimo swoich podejrzeń, nie wolno Ci sprawdzać i kontrolować telefonu czy skrzynki mailowej drugiej osoby. W ten sposób naruszasz prywatność i nieraz bezsensownie możesz utracić czyjeś zaufanie.

Zdrada

2. Nowe zainteresowania i spędzanie czasu bez Ciebie

Twój partner nagle ma nowe zainteresowania, ale nie bardzo chce się nimi z Tobą dzielić? Nie wiesz nawet, gdzie i z kim znika z domu? Powinno to wzbudzić Twoją czujność. Oczywiście może to oznaczać, że potrzebuje on więcej przestrzeni osobistej – musisz to zrozumieć i postarać się mu to zapewnić.

Nie trać od razu głowy i nie traktuj tego jak pewny sygnał, że to zdrada. Daj sobie i jemu czas, a może wszystko się wyjaśni i poukłada.

3. Każdego dnia ma coraz więcej obowiązków i spotkań

Istnieją pewne sygnały, które dają do myślenia i wzbudzają pewne podejrzenia. Jeśli Twój partner ma bardzo dziwny terminarz spotkań, odbiegające od wcześniejszych godziny pracy czy nagłe obowiązki i wezwania, możesz zacząć domyślać się, że coś jest nie tak.

Kolejny sygnał to zbyt szczegółowe wyjaśnienia; Twój partner recytuje plan swojego spotkania niemal co do minuty? Może to świadczyć o tym, że nie jest z Tobą całkowicie szczery. Jak mówi powiedzenie: tylko winny się tłumaczy.

Tak czy siak, pamiętaj, by nie reagować za szybko, gdyż nie musi być to wcale jednoznaczny znak, że to zdrada.

4. Znajdujesz na jego ubraniu włosy, ślady szminki lub czujesz obce perfumy

Zdrada często wychodzi na jaw poprzez fizyczne dowody. Obserwuj i wyciągaj wnioski. Fizyczne dowody zdrady mogą być bardzo przydatne w bezpośredniej konfrontacji ze swoim partnerem.

Ślad szminki

5. Nagły wzrost pewności siebie

Nowa relacja czy związek często zwiększa poczucie własnej wartości, jeśli więc Twój partner nagle zyskał dużą dawkę pewności siebie, może być to nieco podejrzane.

Oczywiście taka zmiana osobowości sama w sobie może być pozytywna, jednak jeśli występuje wraz z innymi sygnałami opisywanymi w dzisiejszym artykule może wskazywać to, że za tę przemianę odpowiedzialny jest ktoś inny.

6. Większa dbałość o wygląd zewnętrzny

Ten punkt łączy się bezpośrednio z poprzednim. Mimo że wcześniej Twój partner był zadowolony ze swojego wyglądu, teraz nagle jego styl znacznie się zmienił i przywiązuje większą wagę do tego jak się prezentuje.

Może to oczywiście oznaczać, że przymierzał się do tego od jakiegoś czasu, bo potrzebował jakiejś zmiany, niestety może także świadczyć o tym, że robi to dla kogoś innego.

W tym przypadku również musisz sprawdzić czy występują też inne potencjalne sygnały niewierności zanim wyciągniesz pochopne wnioski.

7. Nagła poprawa Waszej relacji i życia intymnego

Po kilku latach wspólnego życia i rutyny w sypialni Twój partner zaskakuje Cię nowymi propozycjami i zaangażowaniem? Oczywiście może to być sygnał, że stara się odświeżyć i naprawić waszą relację, jednak niestety może też sugerować, że Twój partner uczy się czegoś nowego… poza Waszym związkiem.

Skąd bierze się zdrada?

Tak jak już pisaliśmy – wszystkie opisane wyżej sygnały mogą, ale nie muszą świadczyć o zdradzie. Właśnie dlatego musisz wyjątkowo ostrożnie podchodzić do swoich podejrzeń, aby nie niszczyć bezsensownie swojej relacji.

Schowana obrączka

Przede wszystkim zastanów się – czy coś w Twoim związku martwi Cię i niepokoi? Jeśli nie, nie doszukuj się na siłę objawów niewierności Twojego partnera.

Zdrada to dość żywy i kontrowersyjny temat, dlatego też przeprowadzono wiele badań dotyczących tego przykrego fenomenu. Zebrane informacje pozwalają na określenie czynników, które mogą prowadzić do rozpadu związku lub niewierności partnerów.

Oto kilka z nich, które powinny szczególnie zwrócić Twoją uwagę:

  • Brak miłości. Zdarza się, że z biegiem czasu uczucie słabnie i wygasa, nawet jeśli wciąż troszczycie się o siebie. Stąd bierze się chęć przeżycia czegoś nowego z inną osobą, jednocześnie pozostając w dawnym związku i żyjąc w kłamstwie.
  • Nuda i rutyna. Robienie wciąż tych samych rzeczy z tymi samymi ludźmi sprawia, że traci się entuzjazm i zaczyna się poszukiwać nowych bodźców. Ciekawość i emocjonalne oraz seksualne niespełnienie jest jedną z głównych przyczyn zdrady.
  • Potrzeba uwodzenia. Są wśród nas ludzie o bardzo narcystycznej osobowości, dla których miłosne podboje są warunkiem dobrego samopoczucia i spełnienia.
  • Fałszywe przekonania uzasadniające zdradę. Niektórzy usprawiedliwiają swoją niewierność takimi słowami jak ,,To tylko seks”, ,,To był tylko jeden raz”, ,,Chciałem tylko spróbować” albo ,,Żałowałbym, gdybym tego nie zrobił”.
  • System wartości, który nie uważa zdrady za nic godnego potępienia.
  • Nierozwiązane problemy z komunikacją narastające przez dłuższy czas w związku.
  • Poczucie samotności w związku wynikające z oddalenia się partnerów od siebie.
  • Brak satysfakcji seksualnejMoże powodować to chęć znalezienia nowego partnera, który lepiej sprosta naszym wymaganiom.
  • Nierealistyczne oczekiwania. Osoby, które mają wyidealizowaną wizję związku bardzo łatwo mogą się rozczarować. Z kolei rozczarowanie sprawia, że partnerzy łatwo oddalają się od siebie.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.